Duże pieniądze dla dwóch ośrodków zdrowia z regionu

Data publikacji: 20.06.2018 17:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Starachowice. Szpital powiatowy.

Starachowice. Szpital powiatowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Starachowicach wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny. Lecznica zakupi aparaturę rehabilitacyjną, która będzie służyła pacjentom wymagającym rehabilitacji w zakresie narządu ruchu, zwłaszcza po przebytych udarach, urazach i operacjach. Na ten cel lecznica otrzymała 460 tys. zł. dofinansowania z programu unijnego - informuje Katarzyna Arent, dyrektor lecznicy.

- Zamierzamy zakupić sprzęt medyczny, który posłuży pacjentom do usprawniania układu kostno-stawowego i mięśniowego. Nasz szpital kupi m.in. zestaw do magnetoterapii, elektryczne szyny do ćwiczeń biernych stawów kończyn górnych i dolnych, laser wysokoenergetyczny, zestaw do fali uderzeniowych, rower rehabilitacyjny, czy też bieżnię - wylicza Katarzyna Arent.

Pieniądze na zakup sprzętu medycznego, prawie milion siedemset sześćdziesiąt tysięcy złotych, otrzymało także Uzdrowisko Busko-Zdrój. Dzięki środkom szpital zwiększy liczbę usług świadczonych w zakresie rehabilitacji. Możliwe będzie także zwiększenie liczby osób korzystających z tych zabiegów.

Reklama