Dziś rozpoczyna się Święto Kielc. Będzie mnóstwo koncertów i transmisja meczu

Data publikacji: 22.06.2018 10:46
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.06.2017 Kielce. Święto Kielc. Koncert zespołu T.Love.

25.06.2017 Kielce. Święto Kielc. Koncert zespołu T.Love.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Top One, MAFIA i Margaret - to gwiazdy, które odwiedzą Kielce z okazji Święta Kielc. W mieście przygotowano cztery sceny. Są one ustawione na kieleckim Rynku, na Placu Artystów, w kieleckim Parku Miejskim oraz przy budynku Kieleckiego Centrum Kultury.

Jak mówi Konrad Otwinowski z Muzeum Historii Kielc, koordynator uroczystości, na kieleckich scenach wystąpią zarówno wykonawcy lokalni, jak również gwiazdy światowego formatu. Koncertowe Święto Kielc rozpocznie występ kieleckiego zespołu MAFIA. Koncert odbędzie się w piątek o godzinie 20:30 na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury.

W sobotę, o godzinie 16:00 na Rynku zagra kielecka grupa ANKH, a o 20:00 wystąpi zespół Folya. Na Placu Artystów natomiast o godzinie 19:00 odbędzie się koncert disco-polowej grupy TOP ONE. W Parku Miejskim o 12:00 wystąpią laureaci konkursu „Pasje i Talenty”, po którym odbędzie się koncert orkiestry dętej.

Niedzielę rozpocznie 46. Pieśniobranie - koncert pieśni patriotycznych i piosenek z udziałem publiczności, który odbędzie się na rynku o godzinie 13:30. O 16 wystąpi zespół Aversja, a dwie godziny później, na głównej scenie zaprezentuje się gość specjalny, Margaret.

Koncerty odbędą się także w instytucjach kultury, które przyłączyły się do świętowania. W piątek w Domu Środowisk Twórczych wystąpi formacja „Wolna Grupa Bukowina”, z towarzyszeniem zespołu „Wołosatki”. W Wojewódzkim Domu Kultury natomiast odbędzie się pierwsza edycja „Tribute Festival” - imprezy poświęconej legendarnym grupom rockowym, która potrwa przez cały weekend.

Jako atrakcję dodatkową na zakończenie obchodów Święta Kielc w strefie kibica obejrzeć będzie można mecz Polska-Kolumbia wyświetlany ze sceny rozstawionej na kieleckim Rynku. Transmisja meczu odbędzie się w niedzielę o godzinie 20.

Tegoroczne Święto Kielc rozpocznie się w piątek 22 czerwca, a zakończy w niedzielę, 24 czerwca.

Reklama