Biała Noc w Kielcach. Mnóstwo propozycji

Data publikacji: 22.06.2018 16:41 / Data aktualizacji: 22.06.2018 20:23
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.06.2018 Kielce. Święto Kielc. Biała Noc Koncert zespołu Mafia pod KCK

22.06.2018 Kielce. Święto Kielc. Biała Noc Koncert zespołu Mafia pod KCK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielczanie w ramach Białej Nocy mogą odwiedzać do późnych godzin nocnych różne placówki kultury. Takim miejscem jest m.in. Biuro Wstaw Artystycznych, gdzie otwarto wystawę prac Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego. Dyrektor placówki Stanisława Zacharko-Łagowska zaznaczyła, że cieszy się, że w BWA goście i artyści tak licznie dopisali.

- Warto uczestniczyć w takich świętach kultury, bo to świadczy o tym, że nam po prostu zależy - powiedziała.

W przestrzeniach kieleckiego BWA można również oglądać ekspozycję prac Justyny Kędziory, która prezentuje ikony tworzone z elementów komputerowych.

Ciekawe wydarzenia przygotowało również Wzgórze Zamkowe, gdzie w Instytucie Dizajnu, jak i Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej można obejrzeć wystawy, porozmawiać na temat pokazywanych obiektów i posłuchać koncertu uczniów Młodzieżowego Domu Kultury. Joanna Białek z OMPiO informuje, że możliwość bezpłatnego zwiedzenia ośrodka będzie oferowana przez całe święto Kielc.

- Oprócz tego w niedzielę będzie można m.in. spróbować wojskowej grochówki, a także zobaczyć wypuszczenie gołębi pokoju - dodała.

Uczestniczący w Białej Nocy mieszkańcy regionu, są zadowoleni z takiej inicjatywy. Dzięki niej, jak podkreślają, mogą miło spędzić czas i poznać coś nowego. Jest to zdecydowanie mobilizująca do wyjścia propozycja.

W ramach Białej Nocy, na scenie plenerowej przy Kieleckim Centrum Kultury zorganizowano koncert zespołu „Mafia”, natomiast na Rynku „Zameczkową Noc Kabaretową”. Do inicjatywy włączyło się również Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Wsi Kieleckiej, Dworek Laszczyków, Centrum Geoedukacji - Geopark Kielce, a także Archiwum Państwowe. Biała Noc to część Święta Kielc, które potrwa do niedzieli 24 czerwca.

Reklama