Szukasz nowej szkoły? Wiemy, gdzie są jeszcze wolne miejsca

Data publikacji: 22.06.2018 19:33
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2017 Kielce. Wyniki naboru do szkół.

03.07.2017 Kielce. Wyniki naboru do szkół.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Absolwenci gimnazjów w łatwy sposób mogą sprawdzić, w jakich szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca. Jak mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, na stronie internetowej kuratorium zaczęła działać wyszukiwarka klas.

- Jest ona skierowana dla uczniów, którzy nie dostaną się do szkół, gdzie złożyli dokumenty, bowiem ich średnia jest za niska. Wyszukiwarka zawiera informacje o szkołach i klasach, gdzie są jeszcze wolne miejsca, a aktualizujemy ją na bieżąco - twierdzi Kazimierz Mądzik.

Jak dodaje kurator, nabór jeszcze trwa, ale już widać, że w porównaniu do lat ubiegłych wzrosło zainteresowanie uczniów szkołami zawodowymi. To efekt między innymi kampanii promującej technika i szkoły branżowe, którą prowadzi Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

- Porównując do roku ubiegłego, to nabór jest lepszy. W wielu szkołach zawodowych jest tak dużo chętnych, że technika czy szkoły branżowe otwierają dodatkowe klasy. Władze Kielc dały zgodę na to, by przy dużej liczbie kandydatów szkoły tworzyły dodatkowe oddziały kształcące w danym zawodzie - informuje Kazimierz Mądzik.

Kieleccy uczniowie poznają wyniki naboru do szkół średnich 3 lipca.

Reklama