Kierowcy poszukiwani! MPK Kielce chce zatrudnić kilkadziesiąt osób

Data publikacji: 24.06.2018 12:45
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
MPK Kielce wzbogaciło się o nowe autobusy Solaris.

MPK Kielce wzbogaciło się o nowe autobusy Solaris.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

36 kierowców chce w najbliższym czasie zatrudnić Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach. Jak informuje prezes Elżbieta Śreniawska, firma razem z Miejskim Urzędem Pracy przygotowują projekt, dzięki któremu kandydaci na to stanowisko będą mogli skorzystać z bezpłatnych kursów. Dodaje, że otrzymają oni też gwarancje zatrudnienia.

- Mogą to być osoby, które mają ukończone 30 lat. Nie stawiamy żadnych wymogów jeśli chodzi o wykształcenie. Te osoby zostaną przeszkolone, będą miały możliwość zdobycia ze środków unijnych prawo jazdy kategorii D, łącznie z wszystkimi dodatkowymi badaniami lekarskimi i psychologicznymi. Urząd Pracy wspólnie z nami zrobi rekrutację, a my gwarantujemy umowę o pracę w trybie nieograniczonym - informuje.

Jak dodaje Elżbieta Śreniawska, z problemem braku kierowców boryka się wiele firm transportowych w kraju. - Szacuje się, że w skali kraju brakuje ok. 150 tysięcy kierowców. Nas, jako miejskiego przewoźnika, ten problem nie dotyka, ponieważ nie mamy zagrożeń co do wyjazdu na linie. Ale sytuacje też nie jest łatwa, ponieważ część osób, która już odeszła na emeryturę jeszcze u nas sobie dopracowuje i część osób w najbliższym czasie będzie odchodziła na emeryturę. W związku z tym, chcemy sobie przygotować kadrę rezerwową, którą będziemy mogli natychmiast zatrudnić w momencie, kiedy ktoś zgłosi, że chce już odejść - podkreśla Elżbieta Śreniawska.

Obecnie w MPK pracuje około 400 kierowców. Informacje na temat szkolenia pojawią się w najbliższym czasie na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Reklama