Pieśniobranie przy deszczu. Preludium do finału

Data publikacji: 24.06.2018 18:11
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święto Kielc. Koncert na kieleckim Rynku. Chór

Święto Kielc. Koncert na kieleckim Rynku. Chór "Antidotum"
Kielce. 24.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

"Pieśniobranie”, czyli koncert pieśni patriotycznych i piosenek w wykonaniu chóru z akompaniamentem - to jedna z atrakcji ostatniego dnia Święta Kielc. Zorganizowano je na Rynku i mimo kiepskiej pogody przyciągnęło kilkadziesiąt osób. Wszyscy chętni otrzymali śpiewniki.

W koncercie wzięła udział m.in. pani Janina. Jak powiedziała, bardzo lubi patriotyczną muzykę. A w pieśniobraniu bierze udział co roku. - Mam już kilka takich śpiewników, ale dużo piosenek znam na pamięć. Szkoda, że dziś był deszcz, ale jak widać miłośnikom tej muzyki to nie przeszkadza. Doceniam patriotyczne piosenki za to, że mają „duszę” – powiedziała.

Z kolei jeden z wokalistów chóru Antidotum – Artur Ozdoba powiedział, że jeżdżąc po Polsce widzi zapotrzebowanie mieszkańców na muzykę patriotyczną i takie spotkania. - Ludzie lubią być na koncercie i śpiewać razem z wykonawcami. Tym bardziej, że my prezentujemy takie utwory, które zna większość osób – dodał.

Na kieleckim Rynku o 18.00 wystąpi gwiazda, którą w tym roku jest Margaret. Na koniec – o godzinie 20.00 na kielczan czeka transmisja meczu między reprezentacjami Polski i Kolumbii w Strefie Kibica.

Reklama