Agata Steczkowska rozbudza kreatywność

Data publikacji: 27.06.2018 12:05
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. 14 Artystyczne Warsztaty Agaty Steczkowskiej

Starachowice. 14 Artystyczne Warsztaty Agaty Steczkowskiej
27.06.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

95 młodych artystów z kraju i zagranicy uczestniczy w Mistrzowskich Warsztatach Agaty Steczkowskiej, które odbywają się w Starachowicach. Zajęcia są prowadzone w różnych dyscyplinach - można doskonalić się m.in. w śpiewie chóralnym, grze aktorskiej, ale również zdobywać wiedzę dotyczącą plastyki, i tańca. Tegoroczną nowością są warsztaty radiowe, pokazujące sposoby przygotowywania audycji i relacji reporterskich.

Organizatorka zajęć - Agata Steczkowska podkreśla, że każdy z uczestników wybiera sobie warsztaty, które go najbardziej interesują i wskazuje jeden, w którego pracę angażuje się najbardziej.

- Jedna z osób uczestniczy we wszystkich zajęciach – dodaje Agata Steczkowska.

Warsztaty prowadzone są przez twórców, którzy w swojej dziedzinie osiągnęli znaczące sukcesy i tym samym mogą się podzielić doświadczeniem z podopiecznymi. Jednym z mistrzów jest fotografik Jacek Stachowiak, który uczy wykonywania podwodnych zdjęć na basenie, przy okazji dokumentując codzienne życie warsztatów.

Magda Małek, wraz z dziećmi uczestniczy w warsztatach już po raz trzeci. Bierze udział w zajęciach fotograficznych. Jak podkreśla, mobilizują ją do realizacji pasji i marzeń, na które na co dzień nie ma czasu.

Tegorocznymi gośćmi specjalnymi będą Monika i Zbigniew Zamachowscy. W najbliższy piątek opowiedzą o specyfice pracy aktora i dziennikarza telewizyjnego.

Zajęcia potrwają do 2 lipca. Dzień wcześniej, o godzinie 19.00 w Starachowickim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy - „Wielkie Przedstawienie”, podczas którego zaprezentują się wszyscy uczestnicy. Warsztaty objęło patronatem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tagi do tego wpisu
Reklama