Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Data publikacji: 25.02.2013 12:38
Kategoria: Wiadomości z regionu

Bezpłatne porady prawne można uzyskać w tym tygodniu, w kilku punktach na terenie województwa świętokrzyskiego. Podczas rozpoczynającego się Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, wskazówek udzielać pokrzywdzonym udzielać będą: komornicy, prokuratorzy, prawnicy, radcy prawni, policjanci oraz kuratorzy.

Porozmawiać będzie można także z psychologami, pedagogami oraz specjalistami ds. przeciwdziałania przemocy. Dyżury specjalistów będą pełnione w godzinach od 10.00-18.00, od poniedziałku do piątku, oraz sobotę w godzinach 10.00-13.00. Mogą się zgłaszać także osoby, które były i są świadkami popełnianych przestępstw.

Na terenie województwa świętokrzyskiego punkty konsultacyjne znajdują się w Centrum Interwencji Kryzysowej przy ulicy Urzędniczej 7b w Kielcach, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, przy ulicy Jana Pawła II w Masłowie oraz Ośrodku Leczenia Uzależnień od środków psychoaktywnych "San Damiano",  przy ulicy Franciszkańskiej 10 w Chęcinach.

Porady udzielane będą także w punkcie pomocy kieleckiej Caritas przy ulicy Jana Pawła II 3 w Kielcach oraz w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Armii Krajowej 22 w Końskich. Bezpłatną pomoc prawną można uzyskać także pod numerami telefonów: 41 366 48 47, 41 366 05 56 oraz 41 344 52 82.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw,  to ogólnopolska akcja informacyjna organizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W ubiegłym roku, tylko w Ośrodku Caritas dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, z bezpłatnych porad skorzystało około 300 osób.

Iwona Murawska

Reklama