Starosta jędrzejowski będzie mniej zarabiał

Data publikacji: 27.06.2018 20:12
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek
Jędrzejów. 27.06.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Od 1 lipca starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek będzie miał o 1745 zł brutto niższą pensję od dotychczasowej. To efekt podjęcia przez radnych uchwały za obniżeniem pensji staroście o 20% zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 roku.

Za podjęciem uchwały, o co przed głosowaniem apelował sam starosta, zagłosowali wszyscy radni, chociaż nie wszyscy zgadzają się z takim rozwiązaniem.

Jak powiedział wiceprzewodniczący rady powiatu jędrzejowskiego Rafał Filip, głosował za obniżeniem pensji, ponieważ sprzeciw lub nie podjęcie uchwały nic by nie dało. Zdaniem radnego rozporządzenie Rady Ministrów to odwet rządu na opozycji za wytykanie niesłusznych nagród, jakie przyznane zostały członkom rządu.  

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek jeszcze przed głosowaniem zapewnił, że dostosowanie wynagrodzenia do rozporządzenia Rady Ministrów, czyli obniżenie pensji w żaden sposób nie wpłynie na jego zaangażowanie w pracę dla powiatu jędrzejowskiego. Jak dodał to jednak przykre, że za winy innych płacą samorządowcy, którzy dobrze pracują.

Od 1 lipca starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek będzie zarabiał 10 tys. 620 zł brutto. Na co będzie składało się wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4800 zł, dodatek za wysługę lat 960 zł, dodatek funkcyjny 2100 zł, i dodatek specjalny 2760 zł.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych przewiduje od 1 lipca tego roku, że wynagradzania zasadnicze samorządowców powinny być obniżone o 20 procent.

Reklama