Agata Steczkowska pomaga odkrywać pasje

Data publikacji: 29.06.2018 18:36
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Artystyczne Warsztaty Agaty Steczkowskiej. Zajęcia bębniarskie

Starachowice. Artystyczne Warsztaty Agaty Steczkowskiej. Zajęcia bębniarskie
29.06.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Starachowicach od kilku dni trwają Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej. Młodzi artyści z kraju i zagranicy doskonalą się pod okiem mistrzów w kilku dyscyplinach artystycznych. Prowadzone są m.in. zajęcia bębniarskie, lutnicze, chóralne, medialne, aktorskie, plastyczne czy taneczne. Swoje umiejętności uczestnicy warsztatów zaprezentują podczas niedzielnego koncertu galowego.

Organizatorka zajęć Agata Steczkowska podkreśla, że warsztaty stanowią swoisty „ogród sztuki”.

- Młodzi ludzie odkrywają swoje talenty i wyrażają je w różnych formach czy to plastycznych, czy np. tworząc niezwykły instrument, na którym będzie można grać także podczas zbliżającego się wernisażu - dodała Agata Steczkowska.

Dużym zainteresowaniem warsztatowiczów cieszą się zajęcia bębniarskie prowadzone przez Jacka Żelazka. Ideą tych zajęć jest zabawa i rozwój poprzez rytm. Uczestnicy grają na bębnach afrykańskich i orientalnych.

Wojciech Lisowski uczestniczący w tych warsztatach podkreślił, że bardzo mu się one podobały ze względu na ich atawistyczny i plemienny charakter. Dużym zaskoczeniem dla niego był fakt, że na bębnach można grać melodię.

- Jest to świetna zabawa bardzo relaksująca - dodał Wojciech Lisowski.

Nowością tegorocznych warsztatów są zajęcia radiowe, ukazujące tajniki tej pracy, sposoby przygotowywania audycji i relacji reporterskich.

Tegorocznymi gośćmi specjalnymi są Monika i Zbigniew Zamachowscy. W sobotę opowiedzą o specyfice pracy aktora i dziennikarza telewizyjnego.

Zajęcia potrwają do 2 lipca. Dzień wcześniej, o godzinie 19.00 w Starachowickim Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy - „Wielkie Przedstawienie”, podczas którego zaprezentują się wszyscy uczestnicy. Warsztaty objęło patronatem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama