Steczkowska rozbudzała kreatywność. Efekt? Piorunujący

Data publikacji: 01.07.2018 10:51 / Data aktualizacji: 01.07.2018 22:53
Autor: Marek Orkisz , Tomasz Piwko / Kategoria: Kultura
Starachowice. Koncert finałowy - „Wielkie Przedstawienie” podsumowujący Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej. Na zdjęciu po lewej stronie: Agata Steczkowska (na klawiszach)

Starachowice. Koncert finałowy - „Wielkie Przedstawienie” podsumowujący Mistrzowskie Warsztaty Agaty Steczkowskiej. Na zdjęciu po lewej stronie: Agata Steczkowska (na klawiszach)
Starachowice. 01.07.2018 / Fot. Adam Miśkiewicz /

Uczestnicy trwających od ponad tygodnia w Starachowicach 14. Mistrzowskich Warsztatów Agaty Steczkowskiej zaprezentowali się na scenie starachowickiego Centrum Kultury w koncercie finałowym pt. „Wielkie Przedstawienie”. W różnorakich zajęciach uczestniczy 95 młodych artystów z kraju i zagranicy.

Pod okiem ekspertów doskonalą swoje umiejętności m.in. w śpiewie chóralnym, aktorskie, gry na różnych instrumentach, ale również mogą zdobywać wiedzę dotyczącą plastyki i tańca. Tegoroczną nowością są warsztaty radiowe, pokazujące sposoby przygotowywania audycji i relacji reporterskich.

Organizatorka zajęć Agata Steczkowska podkreśla, iż koncert „Wielkie Przedstawienie" stanowił ukoronowanie kilku dni ich pracy. W formie wernisażu prezentowane były prace plastyczne i fotograficzne uczestników. Można było zobaczyć także instrument, który powstał na zajęciach lutniczych. Na scenie zaprezentowali się wszyscy uczestnicy tańcząc i śpiewając.

Uczestnicy warsztatów podkreślają, że było to dla nich niezwykłe wydarzenie. Mogli odkryć inne oblicze muzyki i sztuki, a także doskonalić swoje talenty pod okiem instruktorów. Jedna z uczestniczek - Julia Jaroszewska powiedziała, że zajęcia bardzo jej się podobają, a zdobyte doświadczenie wokalne zaowocuje w przyszłości.

Zajęcia zakończą się w poniedziałek.

Reklama