Eksperymenty, wynalazki i odkrycia. Naukobus w Chmielniku

Data publikacji: 02.07.2018 14:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Chmielnik. Wizyta Naukobusu

Chmielnik. Wizyta Naukobusu
Chmielnik. 02.07.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Chmielnik jest kolejną świętokrzyską miejscowością, na trasie naukobusu z Centrum Nauki Kopernik. Najmłodsi mogli w nim zajrzeć m.in. do wnętrza ludzkiego ciała, dowiedzieć się jak powstaje film, i zbadać zjawisko echa.

Jak podkreślają uczestnicy warsztatów, wszystkie stoiska i doświadczenia są równie ciekawe, a zajęcia są zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż zwykłe lekcje w szkole.

– Dzięki nim możemy rozwijać wyobraźnię, a przy okazji świetnie się bawić. Interesujące były doświadczenia z dźwiękiem, a także, to dzięki któremu mogliśmy poznać pracę ludzkiego serca - dodają.

Anna Orzechowska z Centrum Nauki Kopernik podkreśla, że stoiska pomagają dzieciom lepiej zrozumieć zagadnienia i zjawiska, które poznają na lekcjach matematyki i przyrody.

- Najmłodsi mają okazje poznać tajniki powstawania kreskówek. Za pomocą zootropu dzieci mogą poznać zjawisko iluzji ruchu, które powstaje gdy widzimy obraz wyświetlany w ponad 24 klatkach na sekundę - dodaje.

Paweł Wójcik burmistrz Chmielnika podkreśla, że mimo wakacji, dzieci bardzo chętnie wróciły do szkoły, aby doświadczyć atrakcji związanych z wizytą ekspertów z Centrum Nauki Kopernik.

Chmielnik. Wizyta NaukobusuChmielnik. 02.07.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Cieszymy się, że naukobus odwiedził również naszą gminę. Nie byłoby to możliwe bez starań pani Renaty Janik, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w ten projekt. Mam nadzieję, że ta wizyta w niektórych rozbudzi pasję do nauki – dodaje.

Mobilne Centrum Nauki w Szkole Podstawowej im Stefana Żeromskiego w Chmielniku zatrzyma się przez dwa dni. Dziś mieszkańcy mogą odwiedzać wystawę do godziny 18, natomiast we wtorek będzie dostępna w godzinach od 8.00 do 14.00.

Naukobus to wspólny projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki nim dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem ekspertów.

Tagi do tego wpisu
Reklama