Narzekają handlarze i kupcy. Kieleckie targowisko przeniesione

Data publikacji: 03.07.2018 15:54
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Nowy teren targowiska przy Mielczarskiego

Nowy teren targowiska przy Mielczarskiego
Kielce. 03.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Targowisko przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach zostało oficjalnie przeniesione. Jednak nowe warunki nie odpowiadają zarówno handlarzom prowadzącym tam swoje stragany, jak i kupującym. Jak informowaliśmy, w związku z planami utworzenia w tamtym rejonie jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej kupcy zostali przeprowadzeni z dotychczasowego placu targowego, bliżej ulicy Jagiellońskiej.

Nowy plac utwardzono, doprowadzono wodę i kanalizację. Jednak zdaniem handlarzy, warunki zaproponowane przez miasto są gorsze niż w przeszłości. Najbardziej na zmiany narzekają właściciele straganów z warzywami. Ich zdaniem, woda z targowiska jest odprowadzana odkrytymi kanałami, tuż za ich straganami. Twierdzą ponadto, że teren został utwardzony szlaką, a miejsce jest notorycznie zakurzone.

Również część mieszkańców nie jest zadowolona z wprowadzonych zmian. Kupujący narzekają przede wszystkim na brak miejsc parkingowych.

Z takimi zarzutami nie zgadza się Zdzisław Łysak z Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych. Dodaje, że teren został wyłożony destruktem asfaltowym, a następnie utwardzony. Jak podkreślił, na potrzeby targowiska przygotowano dwa parkingi, jeden od ulicy Chałubińskiego drugi od Mielczarskiego.

Nowy teren targowiska przy MielczarskiegoKielce. 03.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak dodaje, wcześniejsze targowisko zajmowało obszar około dwóch hektarów. Teraz jest to około 250 metrów kwadratowych. W jego ocenie jest to teren w zupełności wystarczający tym bardziej, że na miejscu pracuje kilkunastu kupców. 

W ubiegłym roku grunty przy ul. Mielczarskiego przekazano Ministerstwu Obrony Narodowej, docelowo będą się tam mieścić koszary Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Reklama