Andrzej Piaseczny zostawił po sobie pamiątkę w Busku. Przetrwa ona wiele lat

Data publikacji: 03.07.2018 22:43 / Data aktualizacji: 04.07.2018 07:56
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Festiwal im. Krystyny Jamroz. Andrzej Piaseczny zasadza pamiątkowe drzewko w Parku Zdrojowym

Festiwal im. Krystyny Jamroz. Andrzej Piaseczny zasadza pamiątkowe drzewko w Parku Zdrojowym
Busko-Zdrój. 03.07.2018 / Fot. Piotr Kaleta / Buskie Samorządowe Centrum Kultury

Andrzej Piaseczny zasadził swoje drzewko w nowej części buskiego Parku Zdrojowego. Zostanie ono opatrzone tabliczką, na której znajdzie się m.in. imię i nazwisko artysty oraz rok zasadzenia. Tym samym, park wzbogacił się o drzewko o nazwie - „Klon lekko wstydliwy, bo czerwony, ale za to uśmiechnięty”.

Andrzej Piaseczny był bardzo zadowolony z udziału w takiej inicjatywie. - Muszę przyznać, że jestem nawet wzruszony. Wiadomo, że na przykład odciskanie swoich dłoni w alejach gwiazd jest dla artysty zaspokojeniem jego próżności, jednakże to właśnie drzewa przetrwają lata, a nie wspomniane odlewy - zaznaczył.

Pomysłodawcą inicjatywy jest prezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju Leszek Gadowski, który nazwał pomysł „Drzewkiem na trzecie tysiąclecie”.

Pierwszą osobą, inaugurującą zasadzenia w 2000 roku, był Prymas Polski ks. Józef Glemp, przyjeżdżający na kuracje do Buska-Zdroju co roku. Leszek Gadowski podkreślił, że dla niego te drzewa to przede wszystkim symbol życia i piękna. - A oprócz tego, jest to satysfakcja zarówno dla nas, jak i kuracjuszy, którzy mogą się pochwalić, że widzieli drzewa zasadzone przez znane osobistości - dodał.

Obok Prymasa Polski i Andrzeja Piasecznego, swoje drzewa w buskim parku mają m.in. Krzysztof Krawczyk, Alina Janowska, a także córka Krystyny Jamroz, Krystyna Kuźniak.

W czwartek 5 lipca, o godzinie 15.00, swoje drzewo posadzi Elżbieta Dzikowska, natomiast w sobotę 7 lipca, o godzinie 10.00 Eugen Indjic. Natomiast w środę będzie można uczestniczyć w recitalu nadzwyczajnym skrzypaczki Bomsori Kim i pianisty Rafała Blechacza.

Część parku, w której sadzone są drzewka, znajduje się naprzeciwko sanatorium „Włókniarz”.

Reklama