Interwencja starosty pomogła. Będą podwyżki w szpitalu w Ostrowcu

Data publikacji: 04.07.2018 13:08
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starostwo powiatowe. Spotkanie starosty Zbigniewa Dudy z przedstawicielami związków zawodowych ze Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Starostwo powiatowe. Spotkanie starosty Zbigniewa Dudy z przedstawicielami związków zawodowych ze Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowiec Świętokrzyski. 04.07.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Około 700 pracowników szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, z wyjątkiem lekarzy, otrzyma podwyżki. Udało się je wynegocjować podczas spotkań personelu ze starostą Zbigniewem Dudą z PiS.

O wzrost płac, od początku marca walczyło pięć związków zawodowych. Po nieudanych rozmowach z dyrekcją, pracownicy lecznicy zwrócili się o pomoc do starosty. Związkowcy proponowali podwyżki między 500 a 1500 złotych, w zależności od stażu pracy. Te żądania były jednak zbyt wysokie i starostwo zaproponowało stawki w wysokości 300 złotych.

Starosta Zbigniew Duda z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że każda rozmowa dotycząca płac wnosi kolejne elementy. Tak było również dzisiaj. – Zwróciliśmy uwagę na elementy, których na poprzednich spotkaniach nie widzieliśmy. Rozmawiając o płacy zasadniczej trzeba pamiętać o dodatkach, które są z nią związane. Trzeba tez pamiętać o grupach zawodowych, które niektórych pochodnych nie będą miały. Trudno znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkich - tłumaczy starosta. Nie chciał zdradzić, jaka będzie ostateczna kwota podwyżek.

Starostwo powiatowe. Spotkanie starosty Zbigniewa Dudy z przedstawicielami związków zawodowych ze Szpitala Powiatowego w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimOstrowiec Świętokrzyski. 04.07.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Małgorzata Machajska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że wszystkie związki zawodowe są zadowolone z efektów rozmów ze starostą. – Czekamy na podpisanie ostatecznego porozumienia w wersji papierowej. Myślę, że doszliśmy do porozumienia, które nas wszystkich satysfakcjonuje – mówi.

Radca prawny Tobiasz Stefaniec, który reprezentuje związki zawodowe wyjaśnia, że szczegóły porozumienia zostaną podane dopiero za kilka dni. Jak tłumaczy, dziś doszło do zawarcia wstępnego porozumienia, którego szczegółów żadna ze stron jeszcze nie chce ujawniać. Dopiero po podpisaniu porozumienia zostanie wydane oficjalne oświadczenie do mediów.

Dyrektor szpitala- Rafał Lipiec nie uczestniczył w dzisiejszych rozmowach, ale wziął udział w podpisaniu porozumienia ze związkowcami.

Dzisiejsze ustalenia będą obowiązywać od pierwszego sierpnia. Umowa będzie stała, a kwoty podwyżek zostały uzależnione od stażu pracy.

Reklama