Ulica Pileckiego prawie gotowa. Szykuje się jednak mała rewolucja w organizacji ruchu

Data publikacji: 04.07.2018 15:34
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.07.2018 Kielce. Skrzyżowanie Tarnowska, Wapiennikowa i Pileckiego

04.07.2018 Kielce. Skrzyżowanie Tarnowska, Wapiennikowa i Pileckiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobiega końca budowa ulicy rotmistrza Pileckiego w Kielcach. Inwestycja ma zostać oddana do użytku 13 lipca. W związku z tym szykuje się tam mała rewolucja w organizacji ruchu. Na skrzyżowaniu al. ks. Jerzego Popiełuszki, Wapiennikowej, Tarnowskiej i Rotmistrza Pileckiego zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna.

Zmieni się sposób wyjazdu z osiedla Barwinek. Do tej pory jadąc ulicą Wapiennikową w kierunku centrum i ulicy Tarnowskiej, w lewo można było skręcić z dwóch pasów. Teraz taki manewr będzie możliwy wyłącznie ze skrajnego lewego. Okazuje się, że do tego rozwiązania, kierowcy muszą się przyzwyczaić, ponieważ wciąż w tamtym miejscu jeżdżą na pamięć.

Zdaniem specjalistów z Miejskiego Zarządu Dróg, nowe rozwiązanie sprawi, że ruch będzie odbywał się płynnie i z zachowaniem bezpieczeństwa. Krzysztof Pawlak z MZD zwraca uwagę, że podobne rozwiązania obowiązują i sprawdzają się na innych skrzyżowaniach w mieście.

- Dzięki temu, uzyskamy bezkolizyjny skręt w lewo i możliwość zajęcia dwóch pasów, jadąc w kierunku Tarnowskiej – dodaje.

Ulica Pileckiego połączy skrzyżowanie Wapiennikowej i Tarnowskiej z Rondem Czwartaków, co usprawni ruch w kierunku Staszowa. Konrad Sikora z referatu inwestycji w MZD zapowiada, że ostatecznym terminem oddania inwestycji jest 13 lipca i nie jest przewidziane przedłużenie tego terminu. Zaznacza jednocześnie, że do zakończenia robót pozostaje jeszcze kilka zadań.

- Zostało jeszcze malowanie oznakowania oraz wykonanie fragmentu nawierzchni, na krótkim odcinku gdzie trzeba było przepiąć wodociąg – powiedział.

Całkowity koszt budowy, wraz m.in. z wykupami gruntów to około 40 milionów złotych.

Reklama