Oznaczono każdy wystający korzeń. Skarżyskie zawody na wysokim poziomie

Data publikacji: 05.07.2018 07:20
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport


Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Po raz trzeci czołowi polscy zawodnicy rywalizowali kilka dni temu we Wtórpol Triathlon Skarżysko Kamienna. Organizatorzy imprezy, Tomasz Wąsowski, Olgierd Magdziarz i Karol Mochocki wraz ze współpracownikami, zebrali mnóstwo pochwał za świetnie przygotowaną trasę. Podkreśla to pięciokrotny medalista mistrzostw Polski, warszawianin Maciej Bodnar, który w Skarżysku zajął drugie miejsce na dystansie olimpijskim.

- Widać, że organizatorzy postarali się, aby nikomu z nas nic się nie stało. Asfalt na trasie rowerowej bardzo dobry. Byłem pozytywnie zaskoczony na trasie biegu, bo każdy korzeń był oznakowany, a to się rzadko zdarza. Trasa była super przygotowana – powiedział Radiu Kielce Maciej Bodnar.

Zgadza się z nim wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, uczestniczka mistrzostw Starego Kontynentu i Pucharu Europy Maria Pytel ze Starachowic, która wygrała rywalizację na dystansie sprinterskim. - Trasa była idealnie zabezpieczona. Organizacja na najwyższym poziomie, bo jeżdżę trochę po Polsce i wiem co mówię. Świetny doping kibiców, który dodawał skrzydeł – podkreśliła Maria Pytel.

III Wtórpol Triathlon Skarżysko Kamienna 2018 ukończyło 336 osób.

Reklama