Zakończyło się wielkie muzyczne święto

Data publikacji: 07.07.2018 06:16 / Data aktualizacji: 07.07.2018 23:00
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura /Źródło: Jerzy Jop
07.07.2018 Busko - Zdrój. XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

07.07.2018 Busko - Zdrój. XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zakończył się 24. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, jeden z ważniejszych letnich festiwali w Polsce. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbyła się gala finałowa, której gwiazdą była Grażyna Brodzińska.

Wykonała ona między innymi czardasza Silwy z operetki „Księżniczka czardasza” Emmericha Kalmana, piosenkę Roberta Stolza „Pokochaj mnie” z repertuaru Jana Kiepury i uwielbianą melodię „Usta milczą” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehara.

- Ilekroć tu przyjeżdżam, jestem naprawdę szczęśliwa. W zeszłym roku wyjątkowo mnie nie było, ale rozumiem, że ze względu na repertuar, który był bardzo poważny. Nie znaczy, że jestem niepoważna, ale może we mnie jest więcej radości - powiedziała Grażyna Brodzińska.

Od lat gwiazda zachwyca swoimi kreacjami. - Rozpieściłam swoją publiczność tymi sukniami. Jak wchodzę na scenę wiem, że to suknia dostaje brawa, a ja później żebrzę - powiedziała.

W gali finałowej festiwalu im. Krystyny Jamroz wystąpili też: Jakub Oczkowski, Witold Matulka, Olesia Bubela, Dariya Knyazyeva, Stepan Drobit i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie pod dyrekcją Myrona Jusypowicza.

Reklama