Niezwykłe walki podczas „Kuźnic Koneckich” [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 07.07.2018 19:44
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Fałków. Kuźnice Koneckie

Fałków. Kuźnice Koneckie
Fałków. 07.07.2018 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Pokazy średniowiecznej mody i tańców oraz walki rycerskie można było podziwiać podczas „Kuźnic Koneckich”. Tegoroczne nawiązywały do wizyty w powiecie koneckim króla Kazimierza Wielkiego, podczas której m.in. nadane zostały przez niego prawa miejskie dla Fałkowa. Jednak, jak wiele miast w zaborze rosyjskim, Fałków utracił je w 1869 r.

Jak mówi starosta konecki Bogdan Soboń, impreza ma ogromną wartość dla mieszkańców, którzy do dziś dumni są z historii, jaką może pochwalić się powiat. W trakcie pikniku królewskiego pod ruinami zamku w Fałkowie można było spróbować swoich sił w strzelaniu do celu ze średniowiecznego łuku, a także przekonać się ile waży prawdziwy miecz.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się turniej rycerski. Jedną z atrakcji był również rajd rowerowy z Końskich do Maleńca. Wydarzenie przyciągnęło turystów z całej Polski.

– Najbardziej przypadł mi do gustu pokaz walk rycerskich. Nieźle walczyli - mówił jeden ze zwiedzających.

Po południu „Kuźnice Koneckie” przeniosły się do Maleńca, gdzie wręczone zostały wyróżnienia w plebiscycie „Marek Koneckich”. Potem odbył się koncert zespołu „Baby Rock” oraz pokazy sprzętu i umiejętności straży pożarnej.

Podobne wiadomości
Reklama