Tarasy sztuki znowu przyciągają kielczan. Na początku Bończyk i Młynarski

Data publikacji: 08.07.2018 21:28 / Data aktualizacji: 08.07.2018 22:03
Autor: Monika Miller / Kategoria: Kultura
Tarasy Sztuki 2018 w Kieleckim Centrum Kultury. Jacek Bończyk Trio w programie

Tarasy Sztuki 2018 w Kieleckim Centrum Kultury. Jacek Bończyk Trio w programie "Mój Młynarski". Na zdjęciu od lewej: Konrad Kubicki- kontrabas, gitara basowa i Jacek Bończyk- wokal
Kielce. 08.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kilkaset osób wzięło udział w koncercie Jacka Bończyka, organizowanym w ramach „Tarasów Sztuki” w Kieleckim Centrum Kultury. Pomimo, że scena na zewnątrz była przygotowana, to ze względu na niesprzyjającą pogodę, wydarzenie zostało przeniesione na Małą Scenę KCK.

Organizatorzy już kilka minut po godzinie 20:00 musieli dostawiać krzesełka, ponieważ zabrakło  miejsc siedzących. Wśród widzów były osoby, które przychodzą na wszystkie występy organizowane w ramach „Tarasów sztuki”.

- Można powiedzieć, że weszło nam to w krew i zawsze bierzemy udział w koncertach. Przychodzimy tu z przyzwyczajenia oraz z miłości do muzyki i sztuki. Cieszymy się, że organizatorzy zapewnili nam taką formę rozrywki – mówili.

Izabela Filipczak z impresariatu KCK przypomniała, że w tym sezonie było to pierwsze spotkanie. Podczas koncertu wystąpił Jacek Bończyk z zespołem, prezentując utwory Wojciecha Młynarskiego. – Cieszymy się, że „Tarasy Sztuki” są tak popularne i przychodzi na nie coraz więcej osób. Jest to dla nas motywacja do dalszego działania – powiedziała Izabela Filipczak.

W kolejne niedziele lipca wystąpią: Artur Andrus, artyści warszawskiej Piwnicy na Wójtowskiej i Aleksandra Nieśpielak. Sierpień rozpocznie się od widowiska taneczno-muzycznego „Usłyszeć taniec”. Spektakl, choć wystawiany już wcześniej na deskach sceny Kieleckiego Centrum Kultury, zostanie przy okazji „Tarasów Sztuki” udostępniony mieszkańcom za darmo.

Koncerty „Tarasów Sztuki” rozpoczynać się będą o godzinie 20:30. Wstęp na wszystkie z nich jest bezpłatny.

Reklama