Eksperymenty dobre i w wakacje. Można się o tym przekonać w Chęcinach

Data publikacji: 09.07.2018 13:15
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Naukobus w Chęcinach

Naukobus w Chęcinach
Chęciny. 09.07.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Naukobus z Centrum Nauki „Kopernik” z Warszawy odwiedza kolejną miejscowość w regionie. Tym razem w Chęcinach, dzieci mogą spróbować różnych eksperymentów, sprawdzić jak wygląda wnętrze człowieka oraz zmierzyć się z łamigłówkami o różnym stopniu trudności.

Warsztaty są oblegane przez młodych ludzi. Uczestnicy zajęć mówią, że to nauka przez zabawę. Dzięki nim, w szybki i łatwy sposób mogą zdobywać wiedzę. Niektórym do gustu przypadł model człowieka, z którego można „wyjąć” modele organów. Inni spędzali wiele czasu przy kuli wytwarzającej elektryczne impulsy. – Cieszymy się, że przyjechali do nas naukowcy, bo na co dzień nie możemy eksperymentować na takich eksponatach – mówią dzieci.

Anna Sadowska, edukator z Centrum Nauki „Kopernik” informuje, że dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszą się łamigłówki logiczne. Na pierwszy rzut oka ich rozwiązanie nie jest oczywiste. - Metodą prób i błędów z reguły udaje się znaleźć rozwiązanie. Poza tym zawsze można liczyć na naszą pomoc – dodaje.

Naukobus w ChęcinachChęciny. 09.07.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Renata Janik - doradca wicepremiera Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego cieszy się z dużego zainteresowania wizytą naukobusu w Chęcinach. Dodaje, że w tym miejscu można eksperymentować i przekonać się, że nauka nie jest niczym trudnym.

Pod koniec miesiąca, do województwa świętokrzyskiego przyjedzie „Planetobus”, który odwiedzi Morawicę. To kolejna oferta ministerstwa dla najmłodszych.

Naukobus znajduje się w Hali pod Basztami w Chęcinach. Ekspozycję można zwiedzać dziś do godz. 18.00, a jutro w godzinach 10.00 - 14.00.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama