Stopnica inwestuje. Wybudują Dom Seniora

Data publikacji: 09.07.2018 17:07
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizualizacja kompleksu rehabilitacyjno-opiekuńczego, który ma powstać w Stopnicy

Wizualizacja kompleksu rehabilitacyjno-opiekuńczego, który ma powstać w Stopnicy
Fot. UMiG Stopnica

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć w Stopnicy budowa Domu Seniora. W nowoczesnym obiekcie, który powstanie w sąsiedztwie ośrodka zdrowia, świadczone będą usługi rehabilitacyjne i opiekuńcze. Przetarg na wykonanie inwestycji władze miasta chcą ogłosić w tym tygodniu.

Burmistrz Ryszard Zych podkreśla, że w gminie brakowało miejsca, które mogłoby służyć seniorom i było dopełnieniem świadczonych obecnie na terenie miasta usług medycznych. W części obiektu na powierzchni ponad 250 metrów kwadratowych powstaną nowoczesne sale, w których dostępne będą usługi od laseroterapii po elektro- i magneto terapię oraz terapię ultradźwiękową.  

Burmistrz tłumaczy, że gmina rozważała możliwość przebudowy któregoś z budynków po byłej szkole, ale ostatecznie po przekalkulowaniu kosztów zdecydowano się na budowę nowego obiektu. Oprócz sal rehabilitacyjnych powstanie w nim dzienny dom pobytu dla seniorów, a w trzeciej części na powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych świadczone będą stałe usługi opiekuńcze dla osób starszych, którym rodzina nie jest w stanie zapewnić całodobowej opieki.

- Dążymy do tego, żeby cena za pobyt w takim ośrodku była jak najtańsza. Obecnie w podobnych placówkach ceny za pobyt wynoszą kilka tysięcy złotych. My chcemy stworzyć miejsce, w którym pomoc będą mogły uzyskać również osoby ze skromną emeryturą rolniczą - zaznaczył Ryszard Zych.

W gminnej kasie zabezpieczono na budowę Domu Seniora prawie 4 miliony złotych. Samorząd będzie się starał również o dofinansowanie inwestycji z rządowych i unijnych programów.

Reklama