Dobra wiadomość dla "Elektryka". Uczniowie będą mieli nowoczesne boiska

Data publikacji: 11.07.2018 14:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Boisko przy Zespole Szkół Elektrycznych

Boisko przy Zespole Szkół Elektrycznych
Kielce. 16.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Przełom w sprawie budowy kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Inwestycja z budżetu obywatelskiego miała rozpocząć się już maju, ale nie udało się rozstrzygnąć przetargu. Jak mówi Bernard Oziębły dyrektor Wydziału Inwestycji w ratuszu, drugi przetarg zakończył się sukcesem.

- Wyłoniliśmy najkorzystniejszą ofertę i w tej chwili poprosiliśmy o przedstawienie nam wymaganych dokumentów. Faktycznie, w pierwszym postępowaniu mieliśmy tylko jedną ofertę, opiewającą na kwotę 2,6 mln. Przekraczała o 800 tysięcy to czym dysponowało miasto w budżecie – informuje Bernard Oziębły.

W drugim przetargu, najlepszą ofertę na 1,6 mln złotych złożyło konsorcjum, w skład którego wchodzi kielecka firma Ecoforma. Bernard Ozięby tłumaczy, że miasto wydłużyło termin realizacji inwestycji do lipca przyszłego roku, co z pewnością zachęciło oferentów do przygotowania korzystniejszych propozycji.

Władysław Zaucha, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych nie ukrywa zadowolenia. Zapewnia, że dla jego szkoły kompleks boisk jest bardzo potrzebny, bowiem obecnie są duże kłopoty z organizacją zajęć wychowania fizycznego. - Od paru lat, zajęcia mają dwie połączone klasy, czyli zwykle około 60 osób. Tę grupę musimy podzielić na trzy mniejsze. Pierwsza jest na sali gimnastycznej, druga w naszej małej siłowni, a trzecia ma zajęcia w niewielkiej salce – na przykład gra w tenisa stołowego – opowiada Władysław Zaucha.

Do końca sierpnia, miasto chce podpisać umowę na inwestycję. Dzięki temu przy kieleckim „Elektryku” powstaną trzy boiska: do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Dodatkowo planowana jest zewnętrzna siłownia. Wszystkie będą dostępne również dla mieszkańców Kielc.

Reklama