Tężnia musi poczekać. Przetarg unieważniony

Data publikacji: 12.07.2018 07:45
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Projekt tężni w Busku-Zdroju autorstwa 2PM

Projekt tężni w Busku-Zdroju autorstwa 2PM
Fot. http://2pm.com.pl/

Przetarg na budowę m.in. tężni i pijalni uzdrowiskowej w parku zdrojowym w Busku-Zdroju został unieważniony. Dwie firmy, które zgłosiły swoje oferty zaproponowały zbyt wysokie ceny. Niższa 33 miliony złotych, o ponad połowę przewyższa kwotę, jaką samorząd gminy zamierza przeznaczyć na inwestycję.

- Przy takich cenach i dofinansowaniu, które posiadamy nie stać nas na zrealizowanie tego projektu - podkreśla burmistrz Waldemar Sikora. Dodaje, że ratusz już wcześniej zweryfikował sumę przeznaczoną na inwestycję dostosowując ją do obecnych cen rynkowych. - Mimo to, zaproponowana kwota znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe. Nie mamy takich pieniędzy. Dlatego ponownie przystępujemy do ogłoszenia postępowania - tłumaczy burmistrz.

Ratusz chce ogłosić drugi przetarg jeszcze w tym miesiącu. - To bardzo ważna inwestycja dla naszego miasta. Tężnia i dom zdrojowy wraz z elementami infrastruktury towarzyszącej w znaczący sposób uatrakcyjnią uzdrowisko - podkreśla Waldemar Sikora.

W skład kompleksu nowych obiektów uzdrowiskowych wchodzi m.in. tężnia solankowa o wysokości 8 i średnicy 75 metrów, pawilon z oranżerią i pijalnią wód, fontanna i mini park wodny.
Inwestycja szacowana jest na około 15 milionów złotych, w tym 7 milionów to unijna dotacja.

Reklama