Skauci obozują u Cystersów

Data publikacji: 13.07.2018 17:53
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skauci Świętego Bernarda z Clairvaux w Archiopactwie Cystersów

Skauci Świętego Bernarda z Clairvaux w Archiopactwie Cystersów
Jędrzejów. 13.07.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie przebywa kilkunastu skautów Świętego Bernarda z Clairvaux wraz z opiekunami. Pochodzą z Warszawy. Do naszego województwa przyjechali na obóz letni. Mieszkają pod namiotami.

Jak poinformował podharcmistrz Sebastian Zalewski skauci - oprócz wypoczynku - uczą się jak przetrwać w lesie, jak rozpalić ognisko oraz gotowania różnych potraw. Jak dodał, każdy dzień rozpoczynają mszą świętą.

- Pokazujemy im  piękno wiary oraz to, że wartości chrześcijańskie powinny być wartościami wiodącymi - mówi Sebastian Zalewski.

Skauci natomiast powiedzieli reporterce Radia Kielce, że każdy dzień jest inny więc się nie nudzą. Uczą się tego, co przyda się kiedyś w życiu.

Ojciec Grzegorz Brodacki, który codziennie podczas specjalnych konferencji opowiada skautom o świętych, podkreśla, że taki obóz na terenie opactwa odbywa się po raz pierwszy.

- To radość, że możemy się dzielić z innymi tym co na co dzień przeżywamy, czyli naszą duchowością - mówił ojciec Grzegorz.

Jego zdaniem obóz skautów dla klasztoru jest również doskonała promocją.

Skauci Świętego Bernarda z Clairvaux to organizacja założona w 2008 roku. Opiera się na metodzie skautingu katolickiego, czyli klasycznej metodzie skautowej opracowanej przez generała Roberta Baden-Powella.

Tagi do tego wpisu
Reklama