Problem z remontem Grunwaldzkiej. Ceny drogowców są zbyt wysokie

Data publikacji: 13.07.2018 19:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej

Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Brakuje pieniędzy na wykonanie remontu kolejnej ulicy w Kielcach. Tym razem chodzi o przebudowę Grunwaldzkiej. Nowa nawierzchnia miała zostać ułożona na najbardziej zniszczonym fragmencie pomiędzy ulicami Podklasztorną a Jagiellońską.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, informuje, że oferty w przetargu okazały się wyższe niż zakładał to kosztorys. Miasto przygotowało na inwestycję około 2,1 mln zł tymczasem do najtańszej oferty brakuje około 500 tys. zł.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły trzy oferty. Najtańszą zaproponowała firma Trakt, która wyceniła swoje usługi na 2 mln 616 tys. zł. Z kolei ponad 2 mln 800 tys. zł zaproponowała firma Strabag. Teraz oferty będą badane pod względem formalnym.

Niewykluczone, że MZD będzie wnioskować do radnych o zwiększenie finansowania dla tej inwestycji. Tak się może stać, ponieważ miasto otrzymało na tę inwestycję 1 mln zł dofinansowania z subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

Ulica Grunwaldzka na wysokości szpitala wojewódzkiego ma przejść gruntowny remont na dwóch jezdniach - północnej i południowej. Docelowo wymieniona ma zostać nie tylko nawierzchnia, ale także cała warstwa konstrukcyjna.

Reklama