Festiwal przyciąga młodych wokalistów

Data publikacji: 17.07.2018 13:23
Kategoria: Kultura /Źródło: Katarzyna Niezręcka
45. Harcerski Festiwal. Studio Piosenki AJKI z Ciechocinka w Radiu Kielce

45. Harcerski Festiwal. Studio Piosenki AJKI z Ciechocinka w Radiu Kielce
Kielce. 13.07.2018 / Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

Kielecki festiwal harcerski przyciąga coraz więcej młodych wokalistów, którzy chcą doskonalić tu swoje umiejętności. Miasto, na czas imprezy staje się stolicą śpiewu i tańca. Uczestnicy 45. Festiwalu Harcerskiego dochodzą do wprawy w Kieleckim Centrum Kultury i w ośrodku "Zameczek".

Zdaniem Zbigniewa Piaseckiego, nauczyciela śpiewu, impreza w Kielcach, na przestrzeni lat zmienił się na korzyść dla wokalistów. W tym roku, w Kielcach jest prawie 100 solistów i zespołów. Instruktor twierdzi, że z roku na rok przybywa zdolnych i chętnych do pracy młodych artystów.

Dziewczyny ze Studia Piosenki „AJKI” z Ciechocinka przekonują, że nie wystarczy sama praca na zajęciach. Solistka Matylda Pietrzykowska zdradza sposób na przygotowanie głosu do śpiewu. Dziewczyny, od rana rozśpiewują się, czyli wykorzystują własne ćwiczenia głosowe. Podczas warsztatów uczą się śpiewać, ale poznają także nowe metody na "obudzenie" głosu.

Efektów pracy wokalistów można posłuchać podczas występów organizowanych na kieleckim Rynku oraz Koncertu Finałowego w najbliższą sobotę (21.07) w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni.

Tagi do tego wpisu
Reklama