Przejście podziemne scali Jędrzejów

Data publikacji: 19.07.2018 20:57
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rozpatrywana nowa lokalizacja przystanku osobowego Potok

Rozpatrywana nowa lokalizacja przystanku osobowego Potok
Fot. IDOM /

Jędrzejów doczeka się przejścia podziemnego pod torami, które połączy Osiedle Zamoście z dworcem PKP i pozostałą częścią miasta. Magistrat otrzymał projekt przebudowy linii kolejowej G8 Warszawa-Kraków, biegnącej przez Jędrzejów.

Jak poinformowała Marta Pędzik-Prawda, naczelnik Wydziału Inwestycji w ratuszu problem ze skomunikowaniem obu części miasta trwał od lat. Nasilił się po zamknięciu nielegalnego przejścia przez tory w okolicy dworca PKP, gdzie dochodziło do częstych wypadków. O rozwiązanie uciążliwej sytuacji wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy Jędrzejowa – dodała naczelnik.  

Dzięki nowej inwestycji z przejścia podziemnego na peron w Jędrzejowie będzie się można dostać zarówno windą, jak i schodami. Projekt przewiduje również nowy przystanek kolejowy w Skroniowie. Zbudowany będzie w okolicy przejazdu i będzie miał dwa perony. O taką stację również wnioskowali mieszkańcy – mówi Marta Pędzik-Prawda. Projekt przebudowy linii kolejowej Warszawa-Kraków przewiduje również przesunięcie peronów przystanku w Potoku.

Realizacja inwestycji przewidywana jest na lata 2020-2022.

Reklama