Soliści zespołu Śląsk zagrali w opactwie Cystersów w Jędrzejowie

Data publikacji: 22.07.2018 11:28
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
3. koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2018

3. koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2018
Jędrzejów. 21.07.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

„Polska Muzyka Wokalna” w wykonaniu solistów zespołu Śląsk zabrzmiała w opactwie Cystersów w Jędrzejowie podczas trzeciego koncertu Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Jędrzejów 2018.

Soliści Agnieszka Osiecka-Bochenek - sopran, i Michał Borkowski - tenor przy akompaniamencie Janusza Frączka na fortepianie oraz Roberta Grudnia, dyrektora festiwalu na zabytkowych klasztornych organach wykonali m. in. narodową polska muzykę najwybitniejszych kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.

Z uwagi na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i rocznicę 800-lecia przybycia Mistrza Wincentego Kadłubka do Jędrzejowa koncert podzielony został na część sakralną i patriotyczną - mówi Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów do wspólnego śpiewu porwały festiwalową publiczność. Jak powiedziały Elżbieta Frejowska i Ewa Świetlicka, stałe bywalczynie jędrzejowskiej imprezy, dzięki wspólnemu śpiewaniu pieśni patriotycznych powróciły najlepsze wspomnienia dzieciństwa, kiedy wspólnie z rodzicami śpiewały pieśni patriotyczne.

Za tydzień, 28 lipca, w ramach koncertu zabrzmi „Polska Muzyka Instrumentalna” w wykonaniu Piotra Sadowskiego na skrzypcach praz Aleksandry Sadowskiej na fortepianie. Koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 19.00 aż do 26 sierpnia. Wstęp wolny.

Patronat medialny nad imprezą objęło Polskie Radio Kielce.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama