Psie piękności przyjechały do Oksy

Data publikacji: 22.07.2018 18:23
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
VI Krajowa Wystawa Psów Rasowych

VI Krajowa Wystawa Psów Rasowych
Oksa. 22.07.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Ponad 80 czworonogów prezentuje się w Alei Lipowej w Oksie podczas VI Krajowej Wystawy Psów Rasowych. Z hodowcami z całej Polski do Oksy przyjechały m. in. owczarki, husky, buldogi i Chihuahua.

Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego informuje, że psy są oceniane pod względem swojego wyglądu przez sędziów międzynarodowych i krajowych. Wystawa jest ważna dla hodowców, ponieważ zwierzęta otrzymują tytuły, nagrody i oceny, co decyduje o ich przydatności do dalszej hodowli lub z niej eliminowane.

Z numerem 48. na wystawie prezentowała się Chihuahua Szila, która przyjechała z Opolszczyzny. Właścicielka suczki pani Elżbieta Zagórowicz podkreśla, że bierze udział w wystawach psów, aby pokazać swoje pupile i pochwalić się nimi przed innymi hodowcami. - Wszystko robimy z miłości do psów, dlatego jesteśmy dumni, że przyjeżdżamy i możemy je zaprezentować.

W organizację wystawy od początku włącza się samorząd gminy Oksa. Jak mówi wójt gminy Tadeusz Soboń, impreza jest doskonałą promocją dla gminy oraz czworonogów.

VI Krajowa Wystawa Psów Rasowych zainaugurowała w Oksie Festyn „Samorządowcy Mieszkańcom” podczas którego m. in. odbędzie się Turniej Sołectw. 

Tagi do tego wpisu
Reklama