- Nie pozostawiamy obywateli i samorządów bez pomocy. Wiceminister Zieliński wręczył promesy

Data publikacji: 25.07.2018 12:06
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wręczenie promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Na zdjęciu: Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

Wręczenie promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Na zdjęciu: Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji
Kielce. 25.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 32 miliony złotych rządowej dotacji trafiło do samorządów województwa świętokrzyskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę i remonty 135 dróg w regionie, czyli około 108 kilometrów nawierzchni.

Promesy wręczył dzisiaj samorządowcom wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. Zwracając się do samorządowców podkreślił, że mimo rozwoju nauki i techniki nadal jesteśmy bezsilni wobec potęgi różnych żywiołów. Dodał, że sprawne i odpowiedzialne państwo musi przychodzić z pomocą tym, którzy tej pomocy potrzebują. Tak jest także z samorządami, gdy dotyka ich nieszczęście.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie pozostawia obywateli i samorządów bez pomocy. Staramy się przychodzić z nią nie tylko skutecznie, ale także szybko. Z roku na rok staramy się także zwiększać fundusze na odbudowę dróg - mówi minister.

Wręczenie promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w KielcachKielce. 25.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jarosław Zieliński zwracał także uwagę, że poprzedni rząd PO-PSL pozostawił po sobie zaległości. Dodał, że obecnie trzeba to naprawiać. Niektóre zniszczenia sięgają jeszcze 2009 roku.

- Sprawy z tamtego czasu nie zostały  dotychczas rozwiązane.  Mniej więcej połowa zgłoszeń, które spływały do nas od wojewodów dotyczyła tamtych wydarzeń. Kolejne dotyczą lat, za które bierzemy odpowiedzialność - dodaje minister Jarosław Zieliński.

Województwo świętokrzyskie otrzymało w tym roku już ponad 87 mln złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Reklama