Prezydent Ostrowca z prokuratorskimi zarzutami

Data publikacji: 25.07.2018 14:00 / Data aktualizacji: 25.07.2018 17:34
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jarosław Górczyński

Jarosław Górczyński
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i były poseł PSL usłyszał prokuratorskie zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej, która prowadzi postępowanie w sprawie nieprawidłowości w ostrowieckim magistracie, zarzuciła mu przekroczenie uprawnień w związku z przetargami na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy.

Daniel Prokopowicz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach mówi, że zarzut związany jest z bezpodstawnym unieważnieniem w 2016 roku dwóch postępowań przetargowych i odrzuceniem złożonych w nich prawidłowych ofert, a także złożeniem fałszywego oświadczenia co do okoliczności mającej znaczenie prawne, a następnie podjęcie decyzji o wyborze ofert z wolnej ręki. Skutkowało to wyborem oferty o prawie 2 miliony zł droższej od bezpodstawnie wykluczonej oferty konkurencyjnej firmy.

Prokuratura nie zastosowała wobec Jarosława Górczyńskiego żadnych środków zapobiegawczych. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzany nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, które według prokuratury nie zgadzają się z ustaleniami śledztwa.

Reklama