- Nie mierzymy autobusów linijką. Prezes Śreniawska odpowiada na krytykę

Data publikacji: 26.07.2018 10:36
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Elżbieta Śreniawska – prezes MPK Kielce

Elżbieta Śreniawska – prezes MPK Kielce
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i krytykę, bo tylko ten się nie myli, kto nic nie robi. Jest jednak różnica między krytyką a fałszowaniem rzeczywistości - stwierdziła na antenie Radia Kielce prezes MPK Elżbieta Śreniawska uzasadniając wniosek zarządu spółki do prokuratury w sprawie naruszenia dóbr i wizerunku firmy.

- To, co się stało w ostatnich dniach przekroczyło zasady krytyki i było zwykłym fałszem. Pasażerowie, których wozimy, mogli czuć się zaniepokojeni informacjami zamieszczanymi na   portalu Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej, że autobusy nie posiadają badań technicznych czy ubezpieczenia - powiedziała prezes MPK.

Jak zauważyła Elżbieta Śreniawska, krytyka a fałszowanie rzeczywistości to są dwie różne rzeczy.  Zapewniła, że nie jest możliwe, aby jakikolwiek pojazd wyjechał na drogę bez badania technicznego czy ubezpieczenia.

Gość Radia Kielce podkreśla, że w tej sprawie przygotowano już zawiadomienia do prokuratury a wczoraj podczas konferencji prasowej, zaprezentowała dokumenty, potwierdzające że wszystkie autobusy MPK są dopuszczone do ruchu.

Prezes odniosła się także do zarzutów Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej, że MPK wyłudza pieniądze od miasta, ponieważ autobusy których używa są krótsze o 40 centymetrów niż przewidywał kontrakt. Jak wyjaśniła prezes pojazdy oficjalnie występują pod nazwą "Solaris Urbino 15". - Nikt ich nie mierzy linijką w centymetrach. Ich rozmiar podaje się w metrach, a w tym przypadku producent zaokrąglił długość do 15 metrów. Co więcej dla pasażerów nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ pojazdy posiadają wymaganą normami ilość miejsc siedzących i stojących - stwierdziła Elżbieta Śreniawska.

Odnoszą się z kolei do planów inwestycyjnych firmy prezes potwierdziła, że MPK zamierza kupić 60 autobusów zasilanych gazem ziemnych. Spółka złożyła także wniosek do Centrum Unijnych Projektów w sprawie zakupu dwóch autobusów elektrycznych oraz niezbędnej do ich obsługi infrastruktury. - Musimy nasz tabor dostosowywać do nowych polskich i europejskich przepisów. Stanowią one że 30 % pojazdów musi być zasilanych paliwami alternatywnymi - dodała Elżbieta Śreniawska.

Posłuchaj "Rozmowy Dnia". Gościem Radosława Podsiadłego była prezes MPK Elżbieta Śreniawska

Reklama