Lider Skaldów na premierę w nowej przestrzeni Muzeum Hammonda

Data publikacji: 26.07.2018 13:06
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Kultura
Muzeum Laurensa Hammonda. Na zdjęciu od lewej: Mateusz Kaczmarczyk - Radio Kielce i Kamil Bukowski - kurator wystawy w Muzeum im. Laurensa Hammonda

Muzeum Laurensa Hammonda. Na zdjęciu od lewej: Mateusz Kaczmarczyk - Radio Kielce i Kamil Bukowski - kurator wystawy w Muzeum im. Laurensa Hammonda
Kielce. 26.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach powstanie sala koncertowa. Według zapewnień właścicieli placówki, ma pomieścić nawet do 70 osób. Wraz z nią otwarta zostanie także kawiarnia, udostępniana na czas odbywających się tam koncertów. Otwarciu obu obiektów towarzyszył będzie koncert Andrzeja Zielińskiego, kompozytora, muzyka i wokalisty zespołu "Skaldowie".

Kamil Bukowski, kurator wystawy muzeum zapewnia, że przestrzeń udostępniana będzie także debiutującym muzykom i organizatorom innych wydarzeń, np. konferencji, czy spotkań kulturalnych. – Chcemy, żeby Muzeum Hammonda było miejscem wielu spotkań na różnych płaszczyznach, nie tylko muzycznych - dodaje.

Podczas pierwszego koncertu wystąpi kielecka grupa bluesowa „Limit i przyjaciele”. Założyciel zespołu, Paweł Wawrzeńczyk zaznacza, że inicjatywa wspólnego występu wyszła od samego Andrzeja Zielińskiego. – Pan Andrzej sam zaproponował nam, a tak wielkiemu muzykowi się nie odmawia. Bardzo cieszymy się z propozycji i mamy nadzieję na fantastyczne wydarzenie - powiedział.

Muzeum Laurensa HammondaKielce. 26.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Otwarcie sali koncertowej oraz koncert Andrzeja Zielińskiego w Muzeum Laurensa Hammonda zaplanowane są na 1 września.

Reklama