Kielce w weekend stolicą muzyki chrześcijańskiej. Zobacz, co się będzie działo

Data publikacji: 27.07.2018 15:26
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.06.2017 Kielce. Koncert „Alleluja, czyli Happy Day” w amfiteatrze na Kadzielni.

17.06.2017 Kielce. Koncert „Alleluja, czyli Happy Day” w amfiteatrze na Kadzielni.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Weekend pełen muzycznych wrażeń szykuje się w stolicy województwa świętokrzyskiego. Kilkudziesięciu artystów wykonujących muzykę chrześcijańską zaprezentuje się w Kieleckim Centrum Kultury. Wyjątkowe występy zaplanowano także na Rynku i w kościele Świętego Wojciecha, gdzie zagra największy polski zespół pop gospelowy na co dzień tworzący w Wielkiej Brytanii. Bezpłatne koncerty organizowane są w ramach festiwalu Alleluja, czyli Happy Day, który w sobotę rozpoczyna się w Kielcach.

Beata Kamińska z kieleckiego ratusza wyjaśnia, że pierwsze występy rozpoczną się o godzinie 15.30 na dużej scenie KCK. Zaprezentuje się około 30 artystów i grup muzycznych z całej Polski. Wezmą oni udział w dwóch konkursach: na najlepsze wykonanie piosenki religijnej oraz na najlepszy utwór własny o tematyce religijnej. Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny.

Z kolei o godzinie 18.30 w kościele św. Wojciecha wystąpi pop gospelowa grupa AdoraMus Emigranci Najwyższemu. Będzie to pierwszy występ tej grupy w Polsce. Zespół liczy pięćdziesięciu wykonawców, a w jego skład wchodzą soliści, chór i orkiestra. W ich repertuarze są zarówno standardy muzyki chrześcijańskiej, jak i autorskie kompozycje członków zespołu.

Kolejna grupa AMEN ma w dorobku kilkanaście koncertów w wielu angielskich miastach, od Londynu, przez Bath, po York, sporą rzeszę fanów i kolędową płytę „Gdy Anioł”. Zespół będzie można także usłyszeć w niedzielę w Busku Zdroju. Muzycy zagrają w kościele św. Brata Alberta. Koncert rozpocznie się o godzinie 15. 00. Kolejne wydarzenie pierwszego dnia festiwalu to Uwielbienie na kieleckim Rynku. Początek o godzinie 20.00.  

Koncert galowy festiwalu odbędzie się w niedzielę w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia o godzinie 20.00. Podczas wydarzenia na scenie zaprezentuje się między innymi wokalista Mesajah, chór TGD oraz raper Tau. Wydarzenie będzie transmitowane  na kanale festiwalu na portalu YouTube, a także na funpage’ach na facebooku. 

W niedzielę po koncercie zostaną uruchomione linie specjalne komunikacji miejskiej umożliwiające powrót po zakończeniu imprezy. Linia S1 pojedzie w kierunku osiedla Świętokrzyskiego, natomiast S2 na Ślichowice.

Reklama