Weekend w Kielcach pod znakiem muzyki chrześcijańskiej

Data publikacji: 28.07.2018 08:10 / Data aktualizacji: 28.07.2018 20:07
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.07.2018 Kielce. KCK. Przesłuchania przed koncertem finałowy Alleluja czyli Happy Day. Zespół Amen

28.07.2018 Kielce. KCK. Przesłuchania przed koncertem finałowy Alleluja czyli Happy Day. Zespół Amen
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przesłuchania konkursowe na najlepsze wykonanie znanej oraz premierowej piosenki o tematyce chrześcijańskiej rozpoczęły 3. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja, czyli Happy Day”. Uczestnicy przesłuchań, które odbywały się na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury, ubiegali się o „Kryształową Barkę” czyli nagrodę główną Festiwalu. Nagrodą był też występ podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w niedzielę w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia.

Jak zaznaczyły uczestniczki przesłuchań Katarzyna Kupiec i Mirela Waleczek z Praise Trio, dla nich śpiew jest modlitwą. Mają nadzieję, że ich występy dają radość i refleksje.

Zdaniem biorącego udział w konkursie Jakuba Zaborskiego ze Szczekocin, w czasach konsumpcyjnych mówienie i śpiewanie o Bogu nie jest łatwe. Festiwal, który odbywa się w Kielcach, daje takie możliwości, by o miłości do Boga mówić głośno.

W kościele św. Wojciecha w Kielcach wystąpił dziś zespół „AMEN Adora Mus Emigranci Najwyższemu”. Był to pierwszy polski występ grupy specjalizującej się w wykonaniach standardów muzyki chrześcijańskiej.

Z kolei na kieleckim Rynku zaprezentował się zespół „Tylko Ty”, który tworzą stypendyści oraz absolwenci Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W niedzielę drugiego dnia Festiwalu odbędzie się w Amfiteatrze na Kadzielni Koncert Galowy, w którym wystąpią gwiazdy różnych nurtów muzyki i poezji chrześcijańskiej. Zaprezentują się: „Mesajah”, „TGD”, „Exodus15”, TAU, ks. Jakub Bartczak, Piotr Restecki, Dominik Skrzyniarz, Viola Sobczyk, „Znajomi Znajomych”, a także laureaci sobotnich konkursów. Gośćmi Festiwalu będą również stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Na tę imprezę, w niedzielę, uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe S1 i S2 umożliwiające powrót z Amfiteatru po zakończeniu koncertu.

Reklama