Bogurodzica i Rota zabrzmią w Sandomierzu. To hołd poległych żołnierzom

Data publikacji: 29.07.2018 08:27
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz - Zamek

Sandomierz - Zamek
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wspólnym śpiewaniem patriotycznych i żołnierskich pieśni sandomierzanie oraz turyści uczczą dzisiaj 74. rocznicę: akcji „Burza” i wybuchu Powstania Warszawskiego. Upamiętnią też poległych w bitwie pod Pielaszowem.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Wolne śpiewanie”. Jego organizatorką jest Anna Przybysz ze Świętokrzyskiego Ogrodu Inspiracji, która powiedziała, że w repertuarze znajdą się przede wszystkim takie melodie, które kojarzą się z brataniem się i dochodzeniem do niepodległości. Będzie to m. in. Bogurodzica, Warszawianka i Rota. 

Zdaniem Anny Przybysz, wspólne śpiewanie to forma wyrażania i utrwalania naszej pamięci historycznej. - Dobrze, że uczestniczą w tym rodzice z dziećmi oraz dziadkowie, dzięki czemu ważne tradycje i wartości przekazywane są z pokolenia na pokolenie - dodała.

We wspólnym śpiewaniu może wziąć udział każdy zainteresowany, zostaną bowiem wydrukowane teksty piosenek. Muzycznemu spotkaniu przewodzić będzie Chór Zamkowy SAN-do MIR z Sandomierza. Będzie także zespół Przelaski z Zajeziorza  w gminie Samborzec oraz  Jargocianie z  Jarocina.

Początek o godzinie 17.00 w Zamku Królewskim  w Sandomierzu.

Reklama