Nie pomagają apele. Senior znów dał się nabrać i stracił 60 tysięcy złotych

Data publikacji: 31.07.2018 13:29
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Telefon

Telefon
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

60 tysięcy złotych stracił 82-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który przekazał pieniądze oszustowi. Rano nieznany mężczyzna zadzwonił do seniora informując go, że jego konto jest narażone na atak hakerów. Przedstawił się jako funkcjonariusz policji.

Poinformował, że prowadzi sprawę dotyczącą hakerów wyłudzających i dokonujących przelewów pieniędzy z kont bankowych. Mężczyzna uwierzył oszustowi i zgodził się dokonać przelewu w wysokości 60 tysięcy złotych na konto wskazane przez dzwoniącego. Według oszusta pieniądze miały zostać wykorzystane do namierzenia hakerów i zwrócone po zakończeniu policyjnej operacji.

Kiedy mężczyzna przekazał pieniądze, oszuści zadzwonili ponownie z kolejnym żądaniem, tym razem przelania 100 tysięcy zł. Wówczas senior zorientował się, iż prawdopodobnie padł ofiarą oszustów.
Policja przypomina, aby nie przekazywać nieznajomym żadnych pieniędzy. Informuje także, że funkcjonariusze prowadząc działania operacyjne nigdy nie proszą o przelewanie pieniędzy na podane konta.

Reklama