Na te inwestycje czekają mieszkańcy Pińczowa [LISTA]

Data publikacji: 01.08.2018 12:50
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pińczów. Urząd Miasta i Gminy

Pińczów. Urząd Miasta i Gminy
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Place zabaw, strefa wypoczynkowo-rekreacyjna, przebudowa ulicy Łąkowej i budowa boisk - między innymi takie projekty zgłosili pińczowianie w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Łącznie pod głosowanie mieszkańców poddanych zostanie we wrześniu dziewięć projektów.

Jeden z nich z grupą mieszkańców z osiedla Podgórze zgłosiła radna rady miejskiej Grażyna Robak. Jak mówi, od dwóch lat angażuje i zachęca pińczowian do udziału w programie, który jej zdaniem nie tylko stwarza możliwość realizacji konkretnych i wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji, ale przede wszystkim angażuje i zachęca ich do społecznej aktywności.

- Wreszcie my, jako mieszkańcy i radni możemy decydować więcej, co ma się dziać w naszym mieście - podkreśla Grażyna Robak.

Radna przypomina, że dzięki dwóm poprzednim edycjom budżetu obywatelskiego na pińczowskim Podgórzu wybudowana została siłowania pod chmurką i parking oraz chodnik na ulicy Sikorskiego. W tym roku do programu mieszkańcy zgłosili projekt budowy placu zabaw i parku parkour przy tamtejszym Orliku.

Burmistrz Włodzimierz Badurak informuje, że propozycje projektów mogła zgłosić grupa 25 mieszkańców oraz instytucje publiczne, spółdzielnie mieszkaniowe i organizacje pozarządowe działające na terenie Pińczowa. Włodarz miasta dodaje, że każdy zgłoszony projekt był oceniany przez specjalnie powołany Zespół Opiniujący, który w tym roku odrzucił tylko jeden wniosek. Władze miasta na realizację wniosków przeznaczą w przyszłym roku 600 tysięcy złotych.

- Mieszkańcy sami mogą decydować o inwestycjach, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane na terenie miasta. To dobry kierunek. Pomysły i opinie mieszkańców, którzy angażują się w program, służą wszystkim pińczowianom i poprawiają warunki ich życia - uważa Włodzimierz Badurak.

Koszt realizacji każdej inwestycji zgłoszonej przez mieszkańców nie mógł przekraczać 100 tysięcy złotych. Głosowanie, które z nich przeznaczone będą do realizacji odbędzie się od 1 do 20 września poprzez specjalną ankietę na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy.

Lista zakwalifikowanych projektów w ramach 3. edycji budżetu obywatelskiego w Pińczowie:

  1. Plac zabaw przy Zespole Szkół numer 1 w Pińczowie - 99 tysięcy zł.
  2. Stworzenie mini boiska treningowego na Osiedlu Podgórze - 100 tysięcy zł.
  3. Park Street Workout&Strefa Wypoczynku - 100 tysięcy zł.
  4. Kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny przy ulicy Sikorskiego - 95 tysięcy zł.
  5. Przebudowa ulicy Łąkowej w Pińczowie obejmująca wykonanie chodnika - 80 tysięcy zł.
  6. Ławeczka Pomnikowa (w Parku Miejskim lub Mirowskim) - 100 tysięcy zł.
  7. Wykonanie boiska sportowego przy ulicy Nowy Świat - 100 tysięcy zł.
  8. Wykonanie nakładki asfaltowej ulica Hugona Kołłątaja w Pińczowie - 99,5 tysięcy zł.  
  9. Strefa Aktywna przy Orliku na Grodzisku - plac zabaw i park Parkour - 100 tysięcy zł.
Reklama