Spółka była w likwidacji. Teraz przynosi zysk

Data publikacji: 02.08.2018 15:05
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.04.2017 Kielce. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. ŚKSM. Siedziba przy ulicy Śląskiej.

20.04.2017 Kielce. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych. ŚKSM. Siedziba przy ulicy Śląskiej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych z coraz lepszymi wynikami finansowymi. Po dwóch latach od zakupu spółki przez Agencję Rozwoju Przemysłu przedsiębiorstwo zaczęło przynosić zysk i przychody ze sprzedaży.

Z komunikatu prasowego przesłanego przez ARP wynika, że Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych w 2017 roku wypracowały ponad 800 tysięcy złotych zysku, podczas gdy jeszcze rok wcześniej spółka odnotowała prawie 16 milionów złotych straty.

Zostały również zakończone negocjacje z syndykiem, które doprowadziły do podpisania porozumienia kończącego definitywnie przeciągający się od 2016 roku spór w sprawie kopalni.

Spółka Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych została powołana na początku 2016 roku przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która za ponad 60 milionów złotych kupiła od syndyka majątek zlikwidowanych Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Obecnie w spółce zatrudnionych jest ponad 260 pracowników. ŚKSM wydobywa kruszywo w zakładach w Jaźwicy, Laskowej, Winnej  i Nieświnie.

Reklama