Od września rusza szkoła rodzenia w Starachowicach

Data publikacji: 02.08.2018 15:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital powiatowy w Starachowicach

Szpital powiatowy w Starachowicach
Starachowice / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Starachowicach wznawia działalność szkoły rodzenia. Przyszłe mamy od września będą mogły przygotowywać się do aktywnego, świadomego i sprawnego porodu pod okiem fachowego personelu.

Bezpłatne zajęcia prowadzone będą przez instruktorów informuje Małgorzata Kałuża, specjalista ds. komunikacji i rozwoju w starachowickiej lecznicy.

- Zajęcia będą się odbywać w sali na I piętrze. Grupy składać się będą z przyszłych mam oraz ich partnerów lub innych bliskich osób. Maksymalnie w zajęciach będzie uczestniczyć siedem par. Pozwoli to na komfortowy udział w warsztatach wprowadzających w nowy etap życia.

Jak dodaje Małgorzata Kałuża, zajęcia przeznaczone dla kobiet od 27 tygodnia ciąży prowadzić będą pielęgniarka, certyfikowany doradca laktacyjny oraz położny.

- Przyszłe mamy uzyskają wiedzę na temat porodu, połogu, karmienia piersią, rozwiązywania problemów laktacyjnych i opieki nad noworodkiem. Zajęcia obejmować będą cykl ośmiu spotkań. Wykłady połączone z warsztatami odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach od 16.30 do 18.30 - dodaje Małgorzata Kałuża.

Do szkoły rodzenia w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach można się zapisać dzwoniąc pod numer telefonu 698 224 093.

Reklama