Stwórz plan wycieczki i wygraj nagrody

Data publikacji: 03.08.2018 08:41
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
19.05.2018 Kielce. Noc Muzeów. Dworek Laszczyków

19.05.2018 Kielce. Noc Muzeów. Dworek Laszczyków
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Zabytki z Kulturą” - to nazwa ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o narodowym dziedzictwie i zwrócenie uwagi na wartość zabytkowych obiektów w poszczególnych regionach.

Zadaniem uczestników jest stworzenie autorskiego planu wycieczki szlakiem znanych i mniej znanych zabytków na terenie całej Polski. Jednym z wymogów jest włączenie do swojej trasy obiektu znajdującego się na specjalnie przygotowanym do konkursu portalu zabytek.pl.

Na stronie umieszczono kilkaset miejsc ze wszystkich województw, w tym także świętokrzyskiego, z którego wytypowano m.in. zespół Dworku Laszczyków, a także kaplicę i cmentarz wojenny w Jędrzejowie.

Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa i TVP Kultura.

Włodzimierz Pedrycz kierownik oddziału terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaznacza, że projekt ma zachęcić do poznawania ciekawych miejsc nie tylko w naszym regionie ale i w Polsce.

- Chcemy uwrażliwić młodych ludzi na nasze polskie dziedzictwo - podkreśla.

Aby wziąć udział w konkursie należy mieć ukończone 18 lat i zarejestrować się na portalu zabytek.pl. Wszystkie zgłoszenia przyjmowane są do piątku 31 sierpnia.

Komisja przyzna dwie nagrody główne i dwa wyróżnienia. Następnie, stworzone przez laureatów szlaki, zostaną umieszczone na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa do wglądu ogólnego, aby zachęcić do realizacji planu wycieczki.

Reklama