MZD odkrywa karty. Są chętni do remontowania ulic w centrum Kielc

Data publikacji: 06.08.2018 13:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Trzy ulice w centrum Kielc zostaną wyremontowane. Ogłoszono przetarg. Ulica Prezydenta R. Kaczorowskiego

Trzy ulice w centrum Kielc zostaną wyremontowane. Ogłoszono przetarg. Ulica Prezydenta R. Kaczorowskiego
Kielce. 23.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Przełom sierpnia i września, to czas kiedy rozpocznie się remont trzech ulic w centrum Kielc. Miejski Zarząd Dróg otworzył oferty w przetargu na wykonawcę modernizacji ulic: Radiowej, Kaczorowskiego i Kościuszki. Propozycje złożyły 4 firmy, a najtańsza okazała się oferta kieleckiej spółki Trakt, opiewająca na ponad 1 milion 800 tysięcy złotych.

Miasto przygotowało na tę inwestycję ponad 2 miliony. 60 procent kosztów pokryje rządowa dotacja z Programu na Rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

Remont obejmie ulicę Radiową, na odcinku od al. IX Wieków do ronda Kazimierza Sabbata, ulicę Kościuszki, od Kaczorowskiego do al. Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz ulicę Kaczorowskiego. Planowana jest wymiana nawierzchni, budowa nowych chodników oraz utworzenie miejsc parkingowych.

Drogowcy planują także przebudowę kilku innych ulic. Rzecznik drogowców  wyjaśnia, że w budżecie miasta na ten cel wygospodarowano milion złotych. Nową nawierzchnie zyskają ulice: Panoramiczna, Kwasa oraz prawdopodobnie Turystyczna od Warszawskiej do Marszałkowskiej i Kozia. W ostatnim czasie zakończył się natomiast remont ulicy Batorego.

Reklama