Naukobus w Skarżysku. Dzieci mogły poznać budowę ciała człowieka

Data publikacji: 07.08.2018 18:38
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Naukobus w Skarżysku-Kamiennej

Naukobus w Skarżysku-Kamiennej
Skarżysko-Kamienna. 07.08.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Wystawę objazdową eksperymentów naukowych przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy można było zobaczyć w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Jak podkreślił Maciej Pieńkowski z Centrum Nauki Kopernik wystawa zawiera 19 interaktywnych eksponatów.

Prezentowane są różne zjawiska przyrodnicze z różnych dziedzin nauki głownie fizyki. Można się było również dowiedzieć, w jaki sposób nasz umysł postrzega rzeczywistość. Eksponaty są interaktywne co oznacza, że możemy wszystkiego spróbować samodzielnie: dotknąć, sprawdzić, przetestować - dodał Maciej Pieńkowski. Ideą tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy poprzez doświadczenie zdobywane w formie swobodnej zabawy.

Naukobus w Skarżysku-KamiennejSkarżysko-Kamienna. 07.08.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Uczestnicy mogli m. in. odszyfrowywać zakodowane wiadomości, rozwiązywać łamigłówki, świadomie oszukiwać wzrok czy słuch, przypatrywać się wyścigom kulek i walców, a także poznać anatomiczną budowę ciała człowieka.

Jak podkreślali uczestnicy wystawy w rozmowie z reporterem Radia Kielce ta forma nauki przez zabawę bardzo im się podobała, jest ciekawa i budzi duże zainteresowanie głównie dzieci.

Wizyta objazdowej wystawy realizowana jest w ramach wspólnego Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Projekt finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wystawa w tym roku odwiedzi około 160 małych miejscowości w całym kraju.

Naukobus w Skarżysku-KamiennejSkarżysko-Kamienna. 07.08.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Reklama