Minister Bańka: młodzież musi mieć stworzone odpowiednie warunki do uprawiania sportu

Data publikacji: 07.08.2018 19:55
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja dotycząca aktywizacji mieszkańców oraz inwestycji w infrastrukturę sportową w województwie świętokrzyskim. Na zdjęciu: Witold Bańka - minister sportu i turystyki

Konferencja dotycząca aktywizacji mieszkańców oraz inwestycji w infrastrukturę sportową w województwie świętokrzyskim. Na zdjęciu: Witold Bańka - minister sportu i turystyki
Kielce. 07.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Inwestowanie w infrastrukturę dla dzieci i młodzieży jest fundamentem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości – przekonywał podczas konferencji prasowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Nie możemy mówić o sukcesach w sporcie, jeśli nie zadbamy o skuteczne, długofalowe i strategiczne działanie w tym zakresie - dodał. - W tym roku na sport chcemy przeznaczyć ponad 500 milionów złotych. Do województwa świętokrzyskiego w ciągu ostatnich dwóch lat trafiło prawie 40 milionów. Z finansowania skorzystało 100 klubów sportowych – wyliczał minister.

Witold Bańka zapewnił jednocześnie, że programy aktywizujące młodzież do uprawiania sportu będą kontynuowane. Jak dotąd tylko dzięki pieniądzom w ramach programu „SKS” z dodatkowych zajęć sportowych skorzystało około 10 tys. dzieci i młodzieży z naszego województwa.   

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski zwróciła uwagę, że inwestycje w infrastrukturę sportową sprawią, że młodzież będzie z zaangażowaniem uczęszczać na zajęcia sportowe, a także samemu uprawiać różne dyscypliny sportu. - To bardzo ważne, aby młodzi ludzie mieli możliwość trenowania w klubach prowadzących różne dyscypliny. Dopiero wtedy mają możliwość realizacji swoich  sportowych marzeń – dodała.

Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, że wciąż są gminy, gdzie infrastruktura nie jest dobrze rozwinięta. - Liczę, że obecność pana ministra w Kielcach zachęci samorządowców do sięgania po środki finansowe z ministerstwa - powiedziała parlamentarzystka.

Reklama