Mistrzostwa świata rozpoczęte. Gwiazda kibicuje córce

Data publikacji: 07.08.2018 20:41
Autor: Kamil Król , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 w Kielcach. Agnes Violin dała krótki i bardzo żywiołowy pokaz gry na skrzypcach elektrycznych

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 w Kielcach. Agnes Violin dała krótki i bardzo żywiołowy pokaz gry na skrzypcach elektrycznych
Kielce. 07.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Kielcach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej kobiet do lat 18. W turnieju rywalizują 24 drużyny, podzielone na cztery grupy. Uroczyste otwarcie imprezy - z udziałem ministra sportu i turystyki - odbyło się w Hali Legionów.

Witold Bańka podkreślił, że Kielce to miasto piłki ręcznej - dobrze więc, że mistrzostwa są organizowane w stolicy województwa świętokrzyskiego. Zapewniał, że w Polsce potrafimy organizować imprezy o randze mistrzowskiej. Jedną z nich były bardzo pozytywnie oceniane Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które także odbywały się w Kielcach.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, nie kryje zadowolenia z możliwości zorganizowania kolejnej imprezy sportowej. W ubiegłym roku w stolicy województwa świętokrzyskiego odbyły się trzy mecze piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21, a pięć lat temu miasto było gospodarzem igrzysk polonijnych.

- Kielce potwierdzają, że są miastem sportu. Cieszę się, że organizatorzy dużych imprez sportowych mają do nas zaufanie. Wielokrotnie udowadnialiśmy, że takie wydarzenia w naszym mieście odnoszą sukces - powiedział prezydent Lubawski.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski przekonywała, że organizacja mistrzostw w Kielcach jest doskonałą okazją do promocji miasta. - Na pewno pokażemy się jako miasto bezpieczne, miasto w którym można ciekawie spędzić czas. Będzie to także okazja aby pokazać piękno naszej ziemi świętokrzyskiej oraz Kielc – powiedziała Agata Wojtyszek.

Po otwarciu turniej odbył się mecz Polska – Angola, wygrany przez nasze reprezentantki 26:19.  Wcześniej na boisku zaprezentowały się: Świętokrzyski Klub Tańca Jump, a także Agnes Violin, która dała krótki i bardzo żywiołowy pokaz gry na skrzypcach elektrycznych. Turniej potrwa do 19 sierpnia. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Rywalkami Polek w grupie A będą jeszcze reprezentacje: Słowacji, Rumunii, Niemiec i Austrii.

Warto dodać, że w Kielcach przebywa znakomity piłkarz Frank de Boer. Była gwiazda kibicuje swojej... córce Beau, która występuje w reprezentacji Holandii. "Pomarańczowe" w swoim pierwszym meczu, rozegranym w hali Politechniki Świętokrzyskiej, pokonały Japonię 33:30.

Frank de Boer przyjechał do Kielc. Kibicuje swojej córce, która gra w reprezentacji Holandii07.08.2018 / Fot. Press Focus / ZPRP

Mistrzostwa świata czas zacząć [WYPOWIEDZI, TERMINARZ]

Trener Agnieszka Truszyńska: Angola to egzotyczny zespół

Kinga Stanisławczyk: wierzę, że kibice będą naszym ósmym zawodnikiem

Więckowska: czasami trzeba krzyknąć

Kadra gotowa na mistrzostwa świata [ZDJĘCIA, WIDEO, TERMINARZ]

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET DO LAT 18 – TERMINARZ:

http://handballpoland2018.pl/mistrzostwa/plan-gier/

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET DO LAT 18 – SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI:

http://handballpoland2018.pl/druzyny/polska/

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET DO LAT 18 – OFICJALNA STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW:

www.handballpoland2018.pl

Reklama