Pątnicy modlili się w stolicy diecezji [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 08.08.2018 15:18 / Data aktualizacji: 08.08.2018 17:30
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Mieszkańcy miasta powitali uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Msza w Bazylice Katedralnej, której przewodniczy biskup kielecki Jan Piotrowski

Kielce. Mieszkańcy miasta powitali uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Msza w Bazylice Katedralnej, której przewodniczy biskup kielecki Jan Piotrowski
Kielce. 08.08.2018 / Fot. Karol Wójcik / Radio Kielce

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę modlili się w Bazylice Katedralnej. Pątnicy wzięli udział w mszy świętej, której przewodniczył biskup Jan Piotrowski. Na początku homilii hierarcha zwrócił się do wiernych z pozdrowieniem.

W trakcie kazania biskup zwrócił uwagę na to, że każdy człowiek kryje w sobie wiele dobroci, która nie została jeszcze w pełni odkryta.

- Nie ma powodu, aby marnować w życiu siły na to, by naśladować lub udawać kogoś, kim się nie jest. Jesteśmy powołani, by być niepowtarzalnymi świadkami - podkreślił hierarcha.

Przed mszą świętą wierni odpoczywali na placu przy Katedrze, po 5-kilometrowej wędrówce. Wśród piechurów były Ewa i Kinga, które uważają, że pielgrzymi przed wyprawą powinni przygotować się fizycznie i psychicznie.

- Jeżeli ktoś na co dzień nie uprawia sportu i mało spaceruje, powinien ćwiczyć, aby łatwiej mu było pokonywać trasę. Inaczej mógłby mieć problem z przejściem kilku kilometrów dziennie. Z kolei ważna jest także intencja, z jaką idziemy na Jasną Górę. Nasze są różne: modlimy się o zdanie matury, ale także o nawrócenie dla taty - mówiły.

Kielce. Mieszkańcy miasta powitali uczestników 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną GóręKielce. 08.08.2018 / Fot. Karol Wójcik / Radio Kielce

Z kolei Kamil i Sławek podkreślają, że jest to wspaniałe doświadczenie.

– Modlimy się za bliskich, za zdrowie i szczęście dla nich. Dziękujemy także Matce Bożej za to, co każdego dnia otrzymujemy i doświadczamy, że możemy każdego dnia wstawać i cieszyć się życiem – mówili.

Mateusz Żelazny przypominał, że pierwszego dnia pątnicy przeszli 40 kilometrów i wszyscy odczuli zmęczenie.

- Można powiedzieć, że był to chrzest bojowy dla osób, które idą po raz pierwszy - mówi Mateusz Żelazny.

W czwartek po godzinie 6.00 pielgrzymi wyjdą z parafii, na terenach których spali, aby po kilkugodzinnej wędrówce dotrzeć do Gnieździsk. Msza święta odbędzie się o godzinie 11.00 w Piekoszowie.

Pielgrzymka dotarła do KielcKielce. 08.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Przez region świętokrzyski przeszły w środę także inne grupy. Z miejscowości Szewce, przez Piekoszów do Mieczyna szła pielgrzymka sandomierska, a z Szewnej koło Ostrowca, do Sukowa podążała pielgrzymka lubelska.

Jak informowaliśmy, wczoraj Ochotnicza Straż Pożarna z Pińczowa w związku z upałami pomagała pątnikom 37. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. 

Ponadto kielecka pielgrzymka została poproszona o przetestowanie specjalnej aplikacji mobilnej „Bonafide”. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Strona internetowa kieleckiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

Reklama