Kielecka lewica skręca jeszcze bardziej w lewo

Data publikacji: 09.08.2018 15:36
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marcin Chłodnicki, przewodniczący miejskich struktur SLD oraz działaczka lewicowa Małgorzata Marenin

Marcin Chłodnicki, przewodniczący miejskich struktur SLD oraz działaczka lewicowa Małgorzata Marenin
Kielce. 09.08.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Małgorzata Marenin, skrajnie lewicowa działaczka, która w wyborach do Rady Miasta Kielce cztery lata temu zdobyła 52 głosy, przed tegorocznymi wyborami przekazała swoje poparcie Marcinowi Chłodnickiemu. Mają tworzyć wspólne listy do Rady Miasta Kielce.

Marcin Chłodnicki podkreśla, że współpraca pomiędzy kieleckimi strukturami Sojuszu Lewicy Demokratycznej i prezes stowarzyszenia Stop Stereotypom oparta jest na wspólnych poglądach, nie tylko na sprawy społeczne, ale również samorządowe.

- Małgorzata Marenin jest bardzo aktywną osobą w Kielcach, zarówno jeżeli chodzi o opozycję uliczną i wszelkie działania polityczne. To, że zrezygnowała z ubiegania się o fotel prezydenta i poparła mnie, jest dużym wsparciem. Mam również przekonanie, że sam fakt jednoczenia się i konsolidacji kandydatów daje wyborcom jasny sygnał, że na ludzi którzy potrafią się porozumieć warto oddać głos - dodaje.

Małgorzata Marenin mówi, że ma pełne zaufanie do radnego SLD, a współpraca jest oparta na jasnych i przejrzystych warunkach.

- Zawsze powtarzam, że należy odwrócić proporcję sił w mieście, władza powinna należeć do mieszkanek i mieszkańców miasta. Urzędnicy, a także radni to osoby, które pobierają pensje i uposażenie z naszych podatków. Będę dążyć do tego aby to zwykli mieszkańcy mieli wpływ na to jak będą wyglądać Kielce - mówi.

W ramach współpracy Małgorzata Marenin wejdzie w skład grupy programowej przyszłego komitetu SLD Lewica Razem. Będzie również otwierać listę komitetu wyborczego partii w  wyborach do rady miasta w okręgu numer 1, obejmującym centrum, osiedla Bocianek i Szydłówek.

Program komitetu wyborczego SLD Lewica Razem zostanie ogłoszony na początku września.

Małgorzata Diana Marenin

Wojująca feministka, urodzona w 1983 roku, przewodnicząca stowarzyszenia Stop Stereotypom, próbująca swoich sił w polityce i w ruchach społecznych walczących o prawa mniejszości seksualnych. Należała do Ruchu Palikota, ale jak mówiła w jednym z wywiadów, lider nie podzielał jej radykalnych, antyklerykalnych poglądów.

„Sławę” zdobyła pozywając do sądu arcybiskupa Józefa Michalika, czy współpracując z jedynym jak dotąd transseksualnym posłem/posłanką  - Anną Grodzką. Nie osiągnęła w realnej polityce żadnych znaczących sukcesów, przegrywając wszystkie wybory, w których startowała.

Marcin Chłodnicki (*)

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kielcach. Wyróżniony nagrodą „Lider Aktywności Obywatelskiej". Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów 2015-16. Współwłaściciel firmy szkoleniowo - konsultingowej. Prezes „Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce". Wykształcenie wyższe – studiował Politologię i Nauki Społeczne, Ekonomię, Public Relations oraz Fundusze UE. Prywatnie mąż Aleksandry, tata Kingi i Antoniego.

(*) dane za BIP Urzędu Miasta Kielce

Reklama