Strażacy i energetycy usuwają skutki ulew

Data publikacji: 11.08.2018 14:52 / Data aktualizacji: 11.08.2018 18:55
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Burza nad regionem. Wezbrana Silnica

Kielce. Burza nad regionem. Wezbrana Silnica
Kielce. 10.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kilkadziesiąt interwencji dotyczących usuwania zalegającej wody po ulewach zanotowali dziś świętokrzyscy strażacy.

Młodszy kapitan Jarosław Stępień, oficer dyżurny WSKR powiedział Radiu Kielce, że najwięcej zgłoszeń zanotowano w powiecie starachowickim, po nim w kolejności w powiatach: ostrowieckim, buskim i kieleckim. Najczęściej dotyczyły one zalanych budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Jak dodał dyżurny, w związku z obowiązującymi ostrzeżeniami hydrologicznymi drugiego stopnia istniały obawy, że po dzisiejszych ulewach dojdzie do znacznego wzrostu poziomu wód w regionie. Dotychczas nie zanotowano jednak przekroczonych stanów ostrzegawczych.

W sumie od piątkowego popołudnia świętokrzyscy strażacy wyjeżdżali ponad 160 razy. W akcjach uczestniczyło ponad 1100 ratowników.

Uszkodzony budynek gospodarczy w Sietejowie, w gminie SkalbmierzSietejów. 11.08.2018 / Fot. słuchacz / archiwum prywatne

W regionie świętokrzyskim bez prądu jest około 400 odbiorców. Anna Szcześniak ze skarżyskiego oddziału PGE Dystrybucja poinformowała, że są to głównie gospodarstwa w rejonie Buska-Zdroju, Kazimierzy Wielkiej i w okolicach Brodów w powiecie ostrowieckim. Awarie są na bieżąco usuwane.

Reklama