Chętni są, ale ceny zbyt wysokie. Drogowcy unieważnili przetarg

Data publikacji: 16.08.2018 12:08 / Data aktualizacji: 16.08.2018 12:55
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej

Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miejski Zarząd Dróg unieważnił przetarg na wdrożenie Inteligentnego Sytemu Transportowego w Kielcach. Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Najtańsza z ofert opiewała na ponad 38 milionów złotych. Jej cena przekracza więc o prawie 4,5 mln zł kwotę, którą drogowcy chcą przeznaczyć na budowę systemu.

Tomasz Zboch, pełnomocnik prezydenta Kielc ds. infrastruktury rowerowej, informuje, że miasto przygotowuje się do zmiany projektu ITS. Ratusz będzie poszukiwał dodatkowych oszczędności przy realizacji inwestycji.

- Bierzemy pod uwagę zmianę lokalizacji centrum sterowania ruchem. Planowaliśmy zlokalizować ten obiekt w urzędzie miasta przy ulicy Strycharskiej. Będziemy starali się powtórzyć przetarg jak najszybciej - mówi Tomasz Zboch.

Jak informowaliśmy, ITS ma ułatwić komunikację w mieście. W ramach inwestycji zostanie przebudowanych 60 sygnalizacji świetlnych. Zostaną one wyposażone w system kamer i czujników badających natężenie ruchu w poszczególnych częściach miasta. Ma to pozwolić w optymalny sposób sterować ruchem w mieście dostosowując cykle do sytuacji na drogach.

Z wdrożeniem systemu związana będzie także przebudowa skrzyżowań w mieście. Najwięcej prac będzie na przecięciu ulicy Grunwaldzkiej z Jagiellońską. Tam wybudowane będą dodatkowe pasy do lewoskrętu. Poza tym zmodernizowane zostaną skrzyżowania ulic Zagórskiej ze Źródłową, a także Bohaterów Warszawy i Tarnowskiej.

Reklama